رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 0
مسعودلاجوردی

استفاده از شامپوهای اسلامی

سوال

سلام 

مدتیه که از ختمی و سدر و مورد برای شستشوی موهام استفاده میکنم و اصلا از شوینده های شیمیایی استفاده نمیکنم ولی نمیدونم چرا موهام تمیز نمیشه و شوره زده.لطفا راهنمایی کنید و گاهی مجبور میشم برای تمیز شدن موهام از صابون زیتون استفاده کنم  میخواستم ببینم مانعی نداره؟

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

14 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 1
در 3 ساعت قبل، صادق گفته است :

سلام 

مدتیه که ..

نه اشکال ندارد. صابون زیتون هم خوب است. اگر ختمی را دو دست بزنید یا مقداری غلظ تر باشد نتیجه بهتری خواهد داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hm
  • 1
در در 1395/09/19, 14:32:28، یا مهدی (عج) گفته است :

سلام

آیا استفاده از شامپو ختمی برای زن باردار مشکلی ندارد؟

سلام خیر اصلا ضرری ندارد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

سلام

برای شوره سر دو قاشق سرکه طبیعی رو بریز توی یه استکان اب بعد حموم بریز روی موها و سرتو باهاش ماساژ بده 

بعد سرتو بشور. 

کاملا شوره رو از بین میبره ان شالله.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

خشک خشک به سربزنیم یعنی چطورمیشه توضیح بدیدوبه جزسرکه برای شوره سرچه چیزخوب هاست ودرضم من پودرختمی روباقسمت سبزرنگش باهم پودرکردم ومصرف میکنم ولی بعدمصرف حالت خشک به موهام دست میده مشکا ازچیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

بله اگر به صورتی که در سایت گفتیم که در آب ولرم یا داغ باشد و ... و بعد صاف شود، اگر جواب نداد خشک استفاده شود چون در روایت تعیین نکرده چطور استفاده شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

سلام منم سرم خیلی میخاره مخصوصا بالای سرم و قسمت گردنم (انتهایموها در پشت سر ) راههای مختلفی امتحان کردم

حدود دو هفته هست از سایت استاد از گل ختمی استفاده میکنم به همان روشی که گفته شده ولی خارش همچنان باقیه وقتی این شامپو رو به سرم میزنم موهام زبر میشه و پف میکنه

البته اول یک دست با شامپوی معمولی میشورم بعد این شامپو رو میزنم ... نمی دونم درسته یا نه؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

با سلام

پسری بیست ساله دارم که موهاش خیلی شوره میزنه با هر شامپویی هم شسته تاثیر نداشته ودر ضمن صورتش هم خیلی جوش میزند طوری که گونه هاش قرمز هست وجوش هایش به صورت کیست مانند زیر پوستش هست عرق کاسنی وشاطره هم استفاده کرده اما نیست موثر نبوده است خواهشمندم برای رفع وره سر و جوش های صورتش چه چیزی پیشنهاد میدهید . ودر ضمن به هیچ عنوان به حجامت کردن راضی نمیشه .با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/05/28, 17:52:56، sadat95 گفته است :

سلام منم سرم خیلی میخاره مخصوصا بالای سرم و قسمت گردنم (انتهایموها در پشت سر ) راههای مختلفی امتحان کردم

حدود دو هفته هست از سایت استاد از گل ختمی استفاده میکنم به همان روشی که گفته شده ولی خارش همچنان باقیه وقتی این شامپو رو به سرم میزنم موهام زبر میشه و پف میکنه

البته اول یک دست با شامپوی معمولی میشورم بعد این شامپو رو میزنم ... نمی دونم درسته یا نه؟؟؟

سلام با شامپوی معمولی نشویید. از ختمی تنها استفاده کنید نتیجه بهتری خواهد داشت.

اگر پف می کنند باید کمی کمتر از شامپوی گل ختمی استفاده کنید یا به تنهایی استفاده کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/06/10, 12:57:39، ۵۳۸۵ گفته است :

با سلام

پسری بیست ساله دارم که موهاش خیلی شوره میزنه با هر شامپویی هم شسته تاثیر نداشته ودر ضمن صورتش هم خیلی جوش میزند طوری که گونه هاش قرمز هست وجوش هایش به صورت کیست مانند زیر پوستش هست عرق کاسنی وشاطره هم استفاده کرده اما نیست موثر نبوده است خواهشمندم برای رفع وره سر و جوش های صورتش چه چیزی پیشنهاد میدهید . ودر ضمن به هیچ عنوان به حجامت کردن راضی نمیشه .با تشکر

برای شوره سر از شامپوی ختمی استفاده کنند. برای جوش صورت باید صاف کننده خون استفاده شود. اگر صاف کننده مرتب مصرف کنند و ناهار را ترک کنند شاید اصلا حجامت نیاز نباشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

ببخشید کاسبرگ گل ختمی رو باید از برگ هاش جدا کرد چون خارش بعد از شستشو به این دلیله ، برای دوست من هم پیش اومده بود 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

سلام .دختر بیست ساله من مدتها شوره شدید داشت و همه شامپوهای ضد شوره را امتحان کرد که هیچکدام اثر نداشت ولی  با شستن سر با عصاره صاف شده گل ختمی شوره ها قطع شد .البته بعد از شستن با ختمی ، شامپو هم استفاده میکند چون به نظرش مو تمیز نمیشود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 17 ساعت قبل، ریاحین گفته است :

ببخشید کاسبرگ گل ختمی ر

استفاده از کاسبرگ گل ختمی مشکلی ندارد. بعد از صاف شدن ، فقط عصاره باقی می ماند

در 6 ساعت قبل، m.eshragh گفته است :

سلام .دختر بیست ساله من مدتها شوره

بله استفاده از گل ختمی خوب است اما اگر احساس می کنید خوب تمییز نشده می توانید یک دست دیگر استفاده کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/07/24, 15:36:00، کارشناس طب اسلامی گفته است :

سلام با شامپوی معمولی نشویید. از ختمی تنها استفاده کنید نتیجه بهتری خواهد داشت.

اگر پف می کنند باید کمی کمتر از شامپوی گل ختمی استفاده کنید یا به تنهایی استفاده کنید.

سلام

آیا استفاده از شامپو ختمی برای زن باردار مشکلی ندارد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست