رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 1
Maryam.m

علائم موجود در حرز همراه

سوال

سلام

من حرز همراه آقاي تبريزيان رو تهيه كردم در قسمتي كه با خط خودشون پر شده ستاره ي داوود و اعدادي مثل ٦٦٦ در اون نوشته شده،اين ها علائم خوبي نيست،ميشه راجع بهش توضيح بديد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

16 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

hm
  • 0
در در 1395/06/28, 00:15:35، Maryam.m گفته است :

سلام

من حرز همراه آقاي تبريزيان رو تهيه كردم در قسمتي كه با خط خودشون پر شده ستاره ي داوود و اعدادي مثل ٦٦٦ در اون نوشته شده،اين ها علائم خوبي نيست،ميشه راجع بهش توضيح بديد.

سلام . به استاد گفتیم گفتند این علائم در روایات آمده. ان شا الله سند روایت را بررسی می کنیم و قرار می دهیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/07/19, 06:00:26، کارشناس طب اسلامی گفته است :

سلام . به استاد گفتیم گفتند این علائم در روایات آمده. ان شا الله سند روایت را بررسی می کنیم و قرار می دهیم.

با سلام، من یه جای دیگه هم سوالی مشابه همین سوال  دیدم که شما حدود سه ماه پیش گفتید که سند این دعا ها و مخصوصا اون دست نوشته ها و علایم رو ذکر خواهید کرد،ولی من ندیدم ذکر کنید، همون ذکر منبع روایی معتبر خودش در تقویت اعتقاد ب حرز هم موثره و هم باعث روشن شدن مطلب هم میشه تا گنگ نمونه مطلب،مخصوصا اون علایم دست نویس که ادم معمولی سر در نمیاره چیه، و چیزی که نه سر دربیاری مفهومش رو و نه منبعش رو ، چه اغتقادی به اون خواهد داشت ادم..بالاخره خواستم بگن ذکر منبع روایی از معصومین علیم السلام برا بغضیا و شاید اکثر مردم خیلی مهم باشه، و روشن نشدن این مطلب هم باعث شاید لطمه دیدن وجهه هر مسی از جمله اقای تبریزیان بشه، چون تو عرف معمولا دعانویس ها از این موارد طاهرا استفاده میکنن و میون مردم به اون موارد شناخته شده هست ب نظرم، حالا که اقای تبریزیان مساله و هدف خودشون رو صرفا طب اسلامی خالص مطرح کردن، بر طرف کردن این شبهه ب نظر خیلی مهم می اید، مخصوصا این که چن نفر این سوال رو مطرح کردن ،اون هم حدود چن ماه قبل و شما اعلام کردید که سند ارایه خواهید داد ولی هنوز خبری نشده ظاهرا،از دفتر یکی از مراجع هم پرسیدیم گفتند که استفاده نکنید تا سند ارایه بشه،منظورم اون قسمت دستنوشته و علایم هست، حالا خودتون میدونید که سند رو پیگیرتر بشید یا همینطوری گنگ بزارید بمونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

من تقریبا جدیدا دارم شناخت پیدا میکنم نسبت به مطالب و شخصیت اقای تبریزیان، و این نکته الان برا من گنگ مونده و جای سوال شده و جوابی روشن پیدا نکردم تا بحال براش، از دفتر چند مرجع تقلید هم پرس و جو کردیم فعلا، تایید نشده وجود سند برای توصیه به استفاده از دعا با  علایم ابجد در روایات معتبر از امامان و روایات معتبر..البته تا جایی که من تحقیق و پرس و جو کردم، با این اوصاف، این سوال هنوز مطرحه و ب نظر چون نسخه مشترک و کاربردی اقای تبریزیان ،همین حرز جامع مشترک هست، و احتمال داره که جای سوال برای خیلیا باشه، و از اون طرف اگه سند دقیق ارایه نشه،ممکنه تاییدی ضمنی بر استفاده از این علایم بشه ، و یک سری رو به طرف این مسایل سوق بده و از روایات دور کنه، و ارایه ندادن سند ،یک عده رو به پیروی از نسخه های این چنینی بدون دانستن معنی و منبع معتبر عادت بده، به نظر پیگیری و روشن کردن قضیه مهم و حساس ممکنه باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/08/03, 10:28:59، Hadiha گفته است :

با سلام، من یه جای دیگه هم سوالی مشابه همین سوال  دیدم که شما حدود سه ماه پیش گفتید که سند این دعا ها و مخصوصا اون دست نوشته ها و علایم رو ذکر خواهید کرد،ولی من ندیدم ذکر کنید،

بله چشم ان شا الله. ما و استاد تبریزیان هم دنبال حل مشکل هستیم نه خدای ناکرده مسئله ای خرافی یا بدون سند.

به زودی سند مطلب ارائه می شود. ان شا الله

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

مساله یا مشکلی که موجب شده سند ارایه نشه تو این مدت و به ان شالله موکول بشه،میتونید بگید چی هست؟ در جواب این سوال تقریبا چهار ماهه ان شالله میگید، از اقای استاد تبریزیان نمیتونید بپرسید دقیق بگن سند رو؟اهمیت موضوع رو میتونید بهشون بگید؟ برا یه سری ممکنه مهم باشه و...، این سند یعنی انقد سخته گفتنش؟ اگه از روایات سند ندارید،حداقل میتونید بگید اون قسمت دستنوشته مثلا از اولیای الهی نقل شده و از عرفا و.. مثلا...البته اگه اونجور باشه..منظور اینه که فکر نکنم مساله خاصی باشه یه کم روراست تر باشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/08/10, 17:24:02، Hadiha گفته است :

مساله یا مشکلی که موجب شده سند ارایه نشه تو این مدت و به ان شالله موکول بشه،میتونید بگید چی هست؟ در جواب این سوال تقریبا چهار ماهه ان شالله میگید، از اقای استاد تبریزیان نمیتونید بپرسید دقیق بگن سند رو؟

شما فقط به یک سوال نگاه نکنید! مشغله زیاد است.

هر چیزی باشد نیازی به مخفی کردن نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 7 ساعت قبل، کارشناس طب اسلامی گفته است :

شما فقط به یک سوال نگاه نکنید! مشغله زیاد است.

هر چیزی باشد نیازی به مخفی کردن نیست.

من نگفتم مخفی کاری میکنید، ولی این توضیحایی که دادم ب خاطر این بود که تا حالا از عوام تقریبا هر کسی این بخش رو دیده به دیده منفی و از باب دعانویس های عرفی که تو جامعه هست نگاه کردن...یه دلیلش به خاطر ارایه جواب به اون ها، من اینجا پیگیر اون قضیه شدم و دیدم تو سایت هم چن جا این سوال پیش اومده برا بعضی از اعضای سایت، بنابراین یه سوال پیش پا افتاده ای فکر نکنم باشه..و چیز بی اهمیتی مثلا که وقت براش گزاشتن ارزششو نداشته باشه نسبت به بقیه چیزها،البته از نظر من شاید..و البته با توجه به مدت زمانی هم که این سوال مطرح شده و قول پاسخگویی داده شده، باز نشان از اهمیت ندادن طرف مقابل ،حالا یا استاد تبریزیان یا شخص پیگیری کننده از ایشان از طرف این سایت، نسبت به این موضوع میباشد..در کل پس موضوع برای شما در اولویت که چه عرض کنم ..اصلا انچنان مطرح نیست ظاهرا..اگر صلاح دیدید هر وقت پس جواب رو دقیق تر ارایه بدید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

از استاد سوال شد. این علائم مستند روایی دارند و این ستاره ستاره حضرت داوود است. البته در کتاب مکارم الاخلاق آمده است. ثانیا آقای تبریزیان به استناد کتاب مکارم الاخلاق و دست نوشته ای از آیت الله نخودکی که عارف بزرگی بودند این مطلب را اضافه کرده اند. ثالثا کسی که بیمار است و مشکلات سخت دارد به هر راهی متوسل می شود . این دعا هم با توجه به این که مورد بررسی علمایی مانند آیت الله نخودکی قرار گرفته است و حتی از باب ادخال در دین نباشد، مشکلی در استفاده ایجاد نمی کند.

بالاخره این مستند برای استاد حجت قرار گرفته است که به آن توصیه کرده اند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 20 دقیقه قبل، کارشناس طب اسلامی گفته است :

از استاد سوال شد. این علائم مستند روایی دارند و این ستاره ستاره حضرت داوود است. البته در کتاب مکارم الاخلاق آمده است. ثانیا آقای تبریزیان به استناد کتاب مکارم الاخلاق و دست نوشته ای از آیت الله نخودکی که عارف بزرگی بودند این مطلب را اضافه کرده اند. ثالثا کسی که بیمار است و مشکلات سخت دارد به هر راهی متوسل می شود . این دعا هم با توجه به این که مورد بررسی علمایی مانند آیت الله نخودکی قرار گرفته است و حتی از باب ادخال در دین نباشد، مشکلی در استفاده ایجاد نمی کند.

ممنون از پيگيري و پاسخگوييتون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 11 ساعت قبل، کارشناس طب اسلامی گفته است :

دستتون درد نکنه توضیح ارایه دادید، بله اگر اینطور باشه با اون شرایطی که گفتید و اجتهادی که اقای استاد تبریزیان به گفته بعضی ها دارند، به نظر میرسه استفاده از اون موارد به امید تاثیر مشکل خاصی نداشته باشه، من هم شنیدم از یه نفر که ظاهرا حضرت امام علی ع، از علایم ابجد استفاده میکردند ظاهرا بعضی موارد، البته میتونید این رو هم از استاد تبریزیان پیگیری کنید، تو اینترنت هم سرچ کردم متنی ظاهرا با عنوان حرز امام علی ع، بعنوان تعویذ وجود دارد که اگر اشتباه نکنم تو اون هم از علایمی استفاده شده و مورد دیگر هم دعای شرف الشمس که ان هم علایمی هست داخلش، که فکر کنم منبع ان هم مکارم الخلاق هست، و کتاب مکارم الخلاق جایی دیدم که گفته بود اعتبار بالایی ظاهرا بین علما ندارد،البته اگر اشتباه نکنم  ، در کل از لحاظ سند و صحت من نظر خاصی نمیتوانم در مورد هیچ کدام از این موارد بدهم مگر اینکه مجتهدین مقبول علماو بزرگان دین، نظری درموردشون بدهند که در دوره غیبت ، چاره ای جز استفاده از نظر فقها و مجتهدین جامع الشرایط برای موارد این چنینی و سایر احکام شرعی نیست ظاهرا، دوره ای که دسترسی به حضرت معصوم علیه السلام نداریم در ظاهر. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

یه سوالی هم داشتم اینکه با برنامه ها و نسخه ها یا داروهای استاد تبریزیان یا برنامه بخور و...توسط وزارت بهداشت و... مقابله رسمی می شود؟ من یه چیزهایی در این زمینه شنیدم..اگر اینطوره پس دلیلشون چیه...اگر هم که مسیله ی اینطوری ای نیست ، چرا برنامه بخور قطع شده ی مدتیه ظاهرا؟البته من نبودم تا حالا تو برنامه بخور..ولی شنیدم میگن جلوی این برنامه رو انگار بعضی جاها میگیرند، ما اگر بیماری رو بخواهیم بیاریم و شرکت دهیم، کجا و کی هست؟با کجا در تماس باشیم،یه نفر گفت با دفترشون تماس بگیرید...اگر هنوز برنامه بخور ادامه داره جاهایی که مورد تایید استاد هست،ما چطور میتوانیم بیماری رو شرکت دهیم در برنامه؟در ضمن برنامه بخور چطور؟منبع روایی معتبری دارد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 2 ساعت قبل، Hadiha گفته است :

یه سوالی هم داشتم اینکه با برنامه ها و نسخه ها یا داروهای استاد تبریزیان یا برنامه بخور و...توسط وزارت بهداشت و... مقابله رسمی می شود؟ من یه چیزهایی در این زمینه شنیدم..اگر اینطوره پس دلیلشون چیه

خیر بخور به خاطر مشکل مکان به تاخیر افتاده است. امیدواریم موانع دیگر هم به یاری خدا و دعای خیر شما و آقای غریبمان بر طرف شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست