رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 2
mehrbanoo

بی اختیاری خروج گاز از روده

سوال

با سلام و عرض ادب حضور اساتید و اعضای محترم انجمن.

قبلا از پرسشی که عرض میکنم، عذرخواهی میکنم. میدونم شاید برای خیلیها باورنکردنی باشه و تعجب کنن.

مدتهاست که من و همکارم به بی اختیاری خروج گاز روده دچار شده ایم. از خجالت سرکار با هیچکس حرف نمیزنیم و همه اش به یه بهانه ای مرخصی میگیریم. نمیدونم چه اتفاقی افتاد که این بلا سرم اومد، اوایل فکر میکردم منو سحر و جادو کردن. من قبلش سروصدای شکم داشتم و یبوست طولانی و نفخ هم این اخری ها اضافه شده بود. که بعد از همه این حالتها، گاز روده شروع کرد به بی اختیار خارج شدن. خودم اصلا نمیفهمیدم، و اولش فکر میکردم همکارام قصد آزار و اذیت و بردن آبروی منو دارن، ولی بعد متوجه شدم، جاهایی هم که تنها هستم  بوی خیلی بدی میاد، دقیقا بوی تند مدفو... میاد. خیلی عجیبه بدون اینکه هیچ احساسی و فشاری برای نفخ یا دفع داشته باشیم از ما گاز روده خارج میشه. سرکار فقط گرسنگی میکشم تا برسم خونه. هیچ چیزی نمیخورم و فقط چای و دمنوشهای گیاهی و آب ... ، تند و تند هم میرم دستشویی ولی انگار فایده ای نداره. انقدر دکتر رفتم و جواب نگرفتم که دیگه از دکتر رفتن ناامید شدم. میدونم که فایده ای نداره هزینه های گزاف برای درمان دادن. 

لطفا اگه درمانی داره در طب اسلامی یا سنتی، بفرمائید و راهنمایی کنید. خیلی ممنون از زحمتی که میکشین و راهی که جلوی پای من میذارین. لطفا مفصل توضیح بدین تا متوجه بشم، کجای راه هستم و چه کار باید بکنم. چون احساس میکنم این موضوع باعث شده کمی حواسم کندبشه و دیگه مثل قبل هوش خوبی نداشته باشم. نمیتونم روی چیزی تمرکز کنم وتمام مدت نگران این اتفاقم. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

24 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0
در در 1395/07/15, 01:53:02، mehrbanoo گفته است :

قبلا از پرسشی که عرض میکنم، عذرخواهی میکنم. میدونم شاید برای خیلیها باورنکردنی باشه و تعجب کنن.

مدتهاست که من و همکارم به بی اختیاری خروج گاز روده دچار شده ایم. از خجالت سرکار با هیچکس حرف نمیزنیم و همه اش به یه بهانه ای مرخصی میگیریم. نمیدونم چه اتفاقی افتاد که این بلا سرم اومد، اوایل فکر میکردم منو سحر و جادو کردن. من قبلش سروصدای شکم داشتم و یبوست طولانی و....

برای رفع این مشل باید از داروهای تقویت معده (مرکب 1 ، جامع و آب زیره ، هضم کننده) استفاده شود. عسل و 7 عدد سیاه دانه مرتب، هر روز تا سه مرتبه استفاده شود.

شربت امام رضا ع برای رفع این مشکل هم مفید است ولی کمتر درست می شود اگر خودتان بتوانید درست کنید خیلی خوب است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hm
  • 0
در در 1395/07/15, 01:53:02، mehrbanoo گفته است :

مدتهاست که من و همکارم به بی اختیاری خروج گاز روده دچار شده ایم. از خجالت سرکار با هیچکس حرف نمیزنیم و همه اش به یه بهانه ای مرخصی میگیریم. نمیدونم چه اتفاقی افتاد که این بلا سرم اومد، اوایل فکر میکردم منو سحر و جادو کردن. من قبلش سروصدای شکم داشتم و یبوست طولانی و نفخ هم این اخری ها اضافه شده بود. که بعد از همه این حالتها، گاز روده شروع کرد به بی اختیار خارج شدن. خودم اصلا نمیفهمیدم، و اولش فکر میکردم همکارام قصد آزار و اذیت و بردن آبروی منو دارن، ولی بعد متوجه شدم، جاهایی هم که تنها هستم  بوی خیلی بدی میاد، دقیقا بوی تند مدفو... میاد. خیلی عجیبه بدون اینکه هیچ احساسی و فشاری برای نفخ یا دفع داشته باشیم از ما گاز روده خارج میشه. سرکار فقط گرسنگی میکشم تا برسم خونه. هیچ چیزی نمیخورم و فقط چای و دمنوشهای گیاهی و آب ... ، تند و تند هم میرم دستشویی ولی انگار فایده ای نداره. انقدر دکتر رفتم و جواب نگرفتم که دیگه از دکتر رفتن ناامید شدم. میدونم که فایده ای نداره هزینه های گزاف برای درمان دادن. 

لطفا اگه درمانی داره در طب اسلامی یا سنتی، بفرمائید و راهنمایی کنید. خیلی ممنون از زحمتی که میکشین و راهی که جلوی پای من میذارین. لطفا مفصل توضیح بدین تا متوجه بشم، کجای راه هستم و چه کار باید بکنم. چون احساس میکنم این موضوع باعث شده کمی حواسم کندبشه و دیگه مثل قبل هوش خوبی نداشته باشم. نمیتونم روی چیزی تمرکز کنم وتمام مدت نگران این اتفاقم. 

باخوردن چیزهای سردمشکلتون تشدیدمیشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

با سلام و عرض ارادت و ادب. 

قبلا هیچ توجهی نداشتم که سردی و غذای سرد چی هست! هر چیزی که حالمو بد میکرد، دیگه نمیخوردم. مثلا هندوانه خروج گازو بیشتر و شدید میکنه. با خوردن خاکشیر نفخ بیشتر میشه. انجیر برای دفع یبوست خوبه ولی برای بی اختیاری خروج گاز خوب نیست، چون نفخ  میاره، روزی که باقالی بخوری دیگه روز عزاداریه. میلم به خیلی چیزها نمیکشه. مثلا فسنجان، کوکوی نعناء، ارده، خرما، عسل و.. ولی به بعضی چیزها مثل پیتزا، زرشک پلو، باقالی پلو، خورشت کدو بادمجان، شیر و ماست، نوشابه، بستنی ... علاقه دارم. الان یه مدتیه متوجه طبع متفاوت غذاها شدم، میبنیم اصلا غذاها و خوراکیهای گرم رو دوست ندارم ولی خوراکیهای سرد رو علاقه دارم و معمولا نزدیک دفع که میشه مشکل خیلی شدید میشه. از غذاهای آماده بیرون هم زیاد استفاده میکنم. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 5 ساعت قبل، mehrbanoo گفته است :

با سلام و عرض ارادت و ادب. 

قبلا هیچ توجهی نداشتم که سردی و غذای سرد چی هست! هر چیزی که حالمو بد میکرد، دیگه نمیخوردم. مثلا هندوانه خروج گازو بیشتر و شدید میکنه. با خوردن خاکشیر نفخ بیشتر میشه. انجیر برای دفع یبوست خوبه ولی برای بی اختیاری خروج گاز خوب نیست،

دقیقا تلاش ما هم همین است که اولا و قبل از هر چیز تعذیه اصلاح شود که اگر اصلاح شد شاید نیاز به خیلی از دارو ها هم نباشد.:581df838cfdce_EmojiNatur-70(Copy):

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

بله. حقیقتا درست میفرمائید ولی متاسفانه وقتی متوجه این حقیقت میشیم که قسمت بزرگی از سلامتی خودمون رو از دست دادیم. 

ای کاش تغذیه صحیح رو از مدرسه به ما اموزش میدادن نه اینکه همه جور مدرکی بگیریم سنمون هم بالا بره، ولی ندونیم که چه باید بخوریم و چه نباید بخوریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/07/20, 06:55:24، کارشناس طب اسلامی گفته است :

برای رفع این مشل باید از داروهای تقویت معده (مرکب 1 ، جامع و آب زیره ، هضم کننده) استفاده شود. عسل و 7 عدد سیاه دانه مرتب، هر روز تا سه مرتبه استفاده شود.

شربت امام رضا ع برای رفع این مشکل هم مفید است ولی کمتر درست می شود اگر خودتان بتوانید درست کنید خیلی خوب است.

با سلام مجدد.

اگه ممکنه بفرمائید مقدار مصرف داروها در هر روز؟ و زمان مصرف داروها؟ و نحوه مصرف داروها چه جوری باید باشه؟ 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/08/18, 07:51:59، سعیدمهدوی گفته است :

باخوردن چیزهای سردمشکلتون تشدیدمیشه؟

درمان سندروم روده تحریک پذیر یا آی بی اس با دم کرده زنجبیل و عسل

من نزدیک 15 سال درگیر با این بیماری بودم از دوره دبیرستان علایم اون آغاز شد. شاید بخاطر بیشتر شدن مشغله ذهنی و استرس بود.احساس درد شدید در وسط قفسه سینه و پشت کمر اسهالی که چندین روز طول می کشید.  و گهگاهی یبوست دفع مدفوع بصورت باریک عدم دفع کامل مدفوع که این خود مرا دچار معضل بزرگتری کرده بود احساس می کردم همیشه ناخودآگاه بدون آنکه بادی از من خارج شود بوی مدفوع می دهم. در مکان های عمومی بیشتر دچار صدای شکم و نفخ می شدم. گهگاهی به این علایم خیلی کم میشد. و با خود میگفتم که دیگر این درد بزرگ تمام شده اما باز تکرار میشد. بصورتی که از زندگی مرا سیر کرده بود. و با خدا می گفتم کاش بد ترین مریضی های دنیا به من می دادی و این مریضی نمی دادی. بارها به پزشک مراجعه کردم. که بعضی به من داروهای مربوط به ناراحتی دستگاه گوارش و معده تجویز می کردند. که بعد از مصرف آنها بهتر که نمی شدم هیچ بیماریم تشدید می شد. تا این که یکی از پزشکان بیماری مرا سندروم روده تحریک پذیر تشخیص داد. و گفت از خوردن غذاهای فست فود و برخی غذا ها که نفخ ایجاد میکنه خودداری کنم. و در نسخه خود فقط داروهای آرامش بخش تجویز کرد. و برای نفخ من کپسول روغن نعنا ، علایم به کل برطرف نشد اما کمتر شد. و زندگی برایم قابل تحمل تر شده بود. حال بعد 15 سال در جایی خواندم که زنجبیل خوبه برای درمان سندروم روده تحریک پذیر دو هفته ای است که دم کرده زنجبیل و عسل مصرف کردم علایم بصورت 95 درصد از بین رفته و خدا را شاکرم. شما دوستانی که با بیماری مشابه من درگیر هستید از این نسخه  صبح و ظهر و عصر استفاده کنید. ان شا الله شفا پیدا کنید. التماس دعا

Mansour4314@gmail.com ایمیل من

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

درمان سندروم روده تحریک پذیر یا آی بی اس با دم کرده زنجبیل و عسل

من نزدیک 15 سال درگیر با این بیماری بودم از دوره دبیرستان علایم اون آغاز شد. شاید بخاطر بیشتر شدن مشغله ذهنی و استرس بود.احساس درد شدید در وسط قفسه سینه و پشت کمر اسهالی که چندین روز طول می کشید.  و گهگاهی یبوست دفع مدفوع بصورت باریک عدم دفع کامل مدفوع که این خود مرا دچار معضل بزرگتری کرده بود احساس می کردم همیشه ناخودآگاه بدون آنکه بادی از من خارج شود بوی مدفوع می دهم. در مکان های عمومی بیشتر دچار صدای شکم و نفخ می شدم. گهگاهی به این علایم خیلی کم میشد. و با خود میگفتم که دیگر این درد بزرگ تمام شده اما باز تکرار میشد. بصورتی که از زندگی مرا سیر کرده بود. و با خدا می گفتم کاش بد ترین مریضی های دنیا به من می دادی و این مریضی نمی دادی. بارها به پزشک مراجعه کردم. که بعضی به من داروهای مربوط به ناراحتی دستگاه گوارش و معده تجویز می کردند. که بعد از مصرف آنها بهتر که نمی شدم هیچ بیماریم تشدید می شد. تا این که یکی از پزشکان بیماری مرا سندروم روده تحریک پذیر تشخیص داد. و گفت از خوردن غذاهای فست فود و برخی غذا ها که نفخ ایجاد میکنه خودداری کنم. و در نسخه خود فقط داروهای آرامش بخش تجویز کرد. و برای نفخ من کپسول روغن نعنا ، علایم به کل برطرف نشد اما کمتر شد. و زندگی برایم قابل تحمل تر شده بود. حال بعد 15 سال در جایی خواندم که زنجبیل خوبه برای درمان سندروم روده تحریک پذیر دو هفته ای است که دم کرده زنجبیل و عسل مصرف کردم علایم بصورت 95 درصد از بین رفته و خدا را شاکرم. شما دوستانی که با بیماری مشابه من درگیر هستید از این نسخه  صبح و ظهر و عصر استفاده کنید. ان شا الله شفا پیدا کنید. التماس دعا

Mansour4314@gmail.com ایمیل من

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

من یه نوجوان دبیرستانی ام 

منم تقریبا۲ساله دقیقا مثل این بیماری خجالت آور رو دارم باخوندن این مطالب کمی به زندگی امید وار شدم.

آیا این بیماری میتونه برای همیشه درمان بشه؟؟

و چطوری میشه وقتی به یه جای رسمی و اجتماعی رفت مطمئن شویم که دیگه این بیماری حداقل واسه اون روز سراغمون نیاد؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

سلام. 

ماهایی که دچار بی‌اختیاری گاز روده هستیم، در چند چیز با هم اشتراک داریم. اولا اکثرا سینوزیت یا ترشحات پشت حلق و حساسیت و ابریزش بینی داشتیم یا داریم ولی هیچوقت جدی نمیگرفتیم. همه‌مون دفع ناقص داریم.یعنی مواد دفعی کامل خارج نمیشه و یه مقدارش داخل روده میمونه. خیلی مواقع هم به سختی خارج میشه و به شکل گوله گوله‌ست. در واقع اکثرا یه مدت طولانی یبوست داشتیم و داریم (نمیدونستیم اصلا یبوست چی هست!) اکثرا یه مدت طولانی تحت فشار روحی بودیم. وجه اشتراک‌های دیگه هم داریم ولی اینا از همه مهمتره. 

سه چیز خیلی در این بی‌اختیاری تاثیر داره یکیش چرکی هست که از سر به سمت معده و گوارش سرازیر میشه، یعنی همون ترشحات پشت حلق و سینوزیت، دیگه استرس و فشار عصبی زیاد، و در آخر یبوست. اولیشُ که سینوزیت یا آبریزش بینی و حساسیته نمیدونم باید چیکار کرد ولی در مورد دومی و سومی به یه چیزایی رسیدم. 

اگه شما جزو کسایی هستی که مواد دفعی وقتی از شما خارج میشه، باریک هست، یعنی روده‌ی شما تحتِ فشاره، (یعنی عصبیه). به عنوان یه راه حل موقت، بهتره هر شب بایه روغنِ گرم شکمُ ماساژ بدی و سعی کنی به اعصابت مسلط باشی. این کار باعث میشه روده کمی منبسط و نرم بشه و مواد دفعی راحت‌تر در روده حرکت کنند. یه مقدار روغن گرم (منظور از روغن گرم روغنی نیست که دماش گرم باشه، روغنی که طبعش گرم باشه منظور هست مثل سیاه‌دانه یا بادام تلخ.... ) کف دست میریزی و روی روده‌ها در جهت حرکت عقربه‌های ساعت از پایین روده‌ی بزرگ (سمتِ راست پایین شکم به سمت بالا میمالی، بعد به سمت زیرِ معده و بعد به سمتِ پایین، یعنی جایی که دفع انجام میشه، آروم آروم میمالی و ماساژ میدی. (مسیرِ حرکتِ مدفوع در روده‌رو باید ماساژ داد) حدود ده تا بیست دقیقه اگه اینکارُ هر شب انجام بدی خیلی روی دفعت تاثیر داره. 

اگه یه وقتایی مواد دفعی به سختی خارج میشه و به شکل گوله گوله‌ست یعنی انتهای روده‌ی شما (راست روده و قسمت سینی شکلِ روده، جایی که مواد دفعی برای خارج شدن اونجا جمع میشه) مشکل پیدا کرده. اون قسمت، قدرتِ بیرون ریختنِ موادُ نداره. بهترین راه اینه که شما از تنقیه استفاده کنی. تنقیه باعث میشه موادی که در انتهای روده گیر کرده و خارج نمیشه، به راحتی خارج بشه و دیگه در روده چیزی نباشه که بویِ بدی ایجاد کنه. ولی قبلش باید یاد بگیری که با چه وسیله‌ای و چطوری تنقیه کنی. همینجوری تو توالت و با شلنگ دستشویی نباید اینکارُ بکنی. بهترین زمان شستنِ روده بعد از دفعِ طبیعی هست. یعنی وقتی به طور طبیعی مدفوع خارج شد، حالا شما شروع میکنی به شستن روده، مابقی موادُ با آب از انتهای مقعد خارج میکنی. در واقع به صورت مکانیکی دفعُ کامل کردی و احساس سبکی و راحتی بهت دست میده. این روش بلدی میخواد و اگه ناشیانه انجام بشه، باعث دل درد و نفخ و... میشه و مشکل بوی بد بخاطر نفخ و اسهال بدتر میشه. معمولا باید چندبار اینکارُ انجام داد تا یاد گرفت. 

دستورات صحیح غذا خوردنُ اگه خیلی خوب رعایت کنیم و غذاهای طبع گرم بخوریم و نه سرد، غذاهای سالم بخوریم نه فست‌فود و نوشابه...، خیلی بهتر میشیم. ولی برای درمان کاملش در کنار مصرف دارو، باید گوارشمون پاکسازی بشه. 

در کل این بیماری درمان داره ولی درمانش زمان میبره. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

من وقتی سرما میخورم این بیماری به شدت به شدت افزایش پیدا میکنه 

بطوری که هم تعداد دفعات بسیار خروج گاز بیشتر میشه و هم بد بو تر میشه. 

اولین بار هم که یادمه فهمیدم  عامل بو خودمم 

وقتی بود که به شدت سرما خورده بودم و آبریزش شدید بینی داشتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

خیلی‌ها در انجمن آی.بی.اس ایران (اگه عضو شده باشید و مطالبشونُ خونده باشید) میگفتن با شروع یه سرماخوردگی مریضی‌شون شروع شده. اون چیزی که مشخصه، ما مجبوریم از درمان‌هایی که در کنارمون هست استفاده کنیم. درمان‌های در دسترس ما طب پزشکی هست که در این زمینه واقعا درمونده و هیچ کاری نمیتونه انجام بده. در کنارش طب سنتی و اسلامی هست که حرف‌های زیادی برای گفتن داره.  

طب اسلامی و سنتی میگه از سردیه، و با داروها و غذاهای گرم این بیماریُ قابل تحمل میکنه. در علم پزشکی شاید سردی همون سمومی باشه که در اثر فعالیتِ باکتری‌ها بوجود میاد و بدنُ ناتوان میکنه. چون سردی هم در واقع همون ناتوانی هست.اما پزشکان ما نه اهمیتی به این موضوع میدن و نه دنبال تحقیق و پژوهش هستن! 

یه دوره پاکسازی‌رُ ازین جهت گفتم تا اگه چیزی در بدن وجود داره، خارج بشه و در کنارش گیاهانِ دارویی بتونن راحت‌تر و سریع‌تر درمان کنن. ولی چیزی که مشخصه این هست که باید تغذیه‌مون هم تغذیه‌ی سالمی باشه. از سرخ‌کردنی‌ها، فست‌فودها، نوشیدنی‌های صنعتی، لبنیات، گوشت‌های طبع سرد مثل مرغ و ماهی.... پرهیز کنیم تا بتونیم این بیماریُ کنترلش کنیم. این مریضی خیلی موذیه و به این راحتی به طور کامل درمان نمیشه. ممکنه یه دوره‌ی محدودی ناپدید بشه ولی بعدش دوباره برمیگرده. علتش این هست که ما نتونستیم به طور کامل عامل بیماری‌رُ بیرون کنیم. شاید زود امیدوار شدیم و دست از تلاش کشیدم. 

نظر شخصی من این هست که این بیماری یه ارتباطی با عفونت داره، ولی با آنتی‌بیوتیک‌ها برطرف نمیشه! پس بهتره تا یکی دو سال روش پاکسازی و استفاده از غذاهای سالم و مناسب با طبعمونُ ادامه بدیم، تا بدن با کمک این روش بتونه خودشُ ترمیم کنه. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

ببخشید شما چند سال درگیر این بیماری هستید؟

تو انجمن آی بی اس. یکی نوشته بود که ۴سال اونم از این بیماری رنج میبرد ولی یه دکتر آمپول هایی به نام  ایپو(پی دی پویتین)براش تجویز کرده که همراه با برخی حرکات 

یک ماهه این بیماری درمان میشه.

همچنین من برخی اوقات که شب غذا نمی خورم صبح فردا (حدود ساعت۳:۳۰بامداد)برای درس خواندن پا میشوم دستشویی زیاد میرم و مقدار دستشویی ام هم زیاده و به طور کامل تخلیه می شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

خواهش میکنم. من سیزده ساله همین مشکلُ دارم. خیلی دکترا رفتم. خیلی دارو مصرف کردم. کلونوسکوپی، اندوسکوپی، اسکن کامل شکم، ازمایشات کامل همه جوره، آزمایشات قارچ و ریه .... هر چیزی که برای بررسی وجود داشته، همه‌رو انجام دادم، ولی هیچ دلیلی برای این موضوع پیدا نکردند.

اینکه شما میگید شب غذا نمیخورید و فرداش دفع خوبی دارید، به نظر میاد که شمام مثل من گوارش ضعیفی دارید، یعنی اکثرمون هضم کاملی نداریم. بخاطر همین وقتی غذا مثل بقیه میخوریم، مشکلاتی برامون بوجود میاد. ولی وقتی کم غذا میخوریم، دستگاه هاضمه یا همون گوارش فشار کمتری بهش میاد چون ضعیفه. همین کم غذا خوردن باعث میشه همون مقدارِ کمِ غذارو بهتر هضم کنه. وقتی هضم درست انجام بشه، مشکل دفع ناقص و پیامدش بی‌اختیاری خیلی کمتره. اگه یه کمی به دفع توجه کنید، خودتون میتونید راحت متوجه بشید. روزایی که دفع خیلی خوبی دارید، یا اصلا بی‌اختیاری ندارید یا اینکه خیلی کمه یا بوی ناچیزی داره.

ساعتی که شما بیدار میشید سحره. اینطور که پزشکا میگن، زمان تخلیه روده به طور طبیعی در یک بدن سالم ساعت 5 تا 7 صبح هست. احتمال میدم شما اون موقع در آرامش هستین و سکوت شب و تبادل انرژی زمین با آسمان و برعکس در سحر... آرامشِ خاصی داره و انرژیشُ به شما منتقل میکنه. شاید اینا با همدیگه باعث میشه گوارشِ شما راحت‌ کار کنه و کامل تخلیه بشه. 

در کل این چند ساله خیلی آدمارو دیدم که راحت درمان شدن و خیلی‌های دیگه مثل من همچنان مثل کلاف سردرگم موندن و نتیجه نگرفتن. یه پیشنهاد ممکنه برای خیلی‌ها موثر باشه ولی برای خیلی‌های دیگه اصلا تاثیری نداشته باشه. 

یکی از بچاها بود که تو انجمن تزریق ژل انجام داده بود، خودش میگفت درمان نشده که هیچ، بی‌اختیاری کامل هم پیدا کرده، یعنی فقط گاز روده دیگه بی‌اختیار خارج نمیشه، بی‌اختیاری مدفوع هم بهش اضافه شده. 

شخصا دنبالِ درمان‌های علم پزشکی نمیرم. چون نتیجه‌ای ندیدم. به نظرم مشکل اصلیُ دکترا تشخیص نمیدن و فقط سعی میکنن علائم بیماریُ از بین ببرن. اینم که فایده نداره. 

دوستان دیگه‌‌ای هم که این متنارو میخونن، اگه بتونن از تجربیاتشون بگن، خیلی خوب میشه. شاید کمکی بشه. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

ببخشید شما هم مثل من لاغرید؟ق

میخوام بدونم که شاید افراد لاغر بیشتر این بیماری رو میگیرند، داشتن آپاندیس -خخعمل کردن شکم-یا پرانتز پا

یا از زمان شروع آن خیلی زود گرمم میشود  و حتی برخی اوقات که هوا خوبه بدنم یه لحظه داغ میشه و کمی عرق میکنم

و بعد از اون آثار بیماری ظاهر میشوند

تازگی ها خیلی گرمم میشود و خیلی تشنه میشوم و با خوردن آب بسیار زیاد باز هم عطش من برطرف نمیشود،قبلا هم اصلا اینطوری نبودم.

اینها میتونن در عامل بیماری ما مؤثر باشند؟شما هم این شرایط رو دارید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

سلام.

نه. من شرایطم مثل شما نیست. ممکنه بعضی‌ها مثل شما باشن و خیلی‌ها هم نباشن. به گروه تلگرامی بیماران الجی برید و ازشون راهنمایی بگیرید. من دیگه اون گروه نیستم. لینکِ گروهُ پیدا کردم براتون میذارم. 

اینکه میگید گرمتون میشه، ممکنه بخاطر گرمی هوا باشه. اینکه عمل جراحی داشتین و آپاندیس.. احتمال اینکه باکتری‌های روده و معده‌ی شما به هم خورده باشه، خیلی زیاده. دکتر محمدرستگارپناه (دکترای فیزیولوژی و طب سنتی و مکمل و فشاری و سوزنی...) عقیده داره که بیماری سندروم روده‌ی تحریک‌پذیر بخاطر به هم خوردن تعادل باکتری‌های روده و معده بوجود میاد و باکتری‌های مضر خیلی بیشتر شدن و به تعادل رسوندنِ اونا خیلی سخته. ولی ایران نیست. کاناداست. شاید معلولی که باعث بوجود اومدن بی‌اختیاری در ما میشه، همون واکنش‌های شیمیایی باکتری‌های مضر در روده‌هاست.... 

در هر صورت راه همونیه که در طب سنتی گفته میشه. پاکسازی بدن، رعایتِ پرهیزات به طور جدی، اصلاح تغذیه از محصولات ارگانیک و دوری از زندگی ماشینی...کنترل استرس و دوری از مضطرب شدن... اینا گفتنش خیلی راحته. ولی حداقل یکی دو سال طول میکشه. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

من وقتی میرفتم سرکار واسترس داشتم بی اختیاری دفع گاز شدید بود ازوقتی نمیرم سرکار بهترشدم 

ازدوسین که آسیاب سیاهدانه وعسل هست استفاده نکنید از ۷عدد سیاهدانه و عسل استفاده کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1397/03/17, 01:43:43، mehrbanoo گفته است :

سلام.

نه. من شرایطم مثل شما نیست. ممکنه بعضی‌ها مثل شما باشن و خیلی‌ها هم نباشن. به گروه تلگرامی بیماران الجی برید و ازشون راهنمایی بگیرید. من دیگه اون گروه نیستم. لینکِ گروهُ پیدا کردم براتون میذارم. 

اینکه میگید گرمتون میشه، ممکنه بخاطر گرمی هوا باشه. اینکه عمل جراحی داشتین و آپاندیس.. احتمال اینکه باکتری‌های روده و معده‌ی شما به هم خورده باشه، خیلی زیاده. دکتر محمدرستگارپناه (دکترای فیزیولوژی و طب سنتی و مکمل و فشاری و سوزنی...) عقیده داره که بیماری سندروم روده‌ی تحریک‌پذیر بخاطر به هم خوردن تعادل باکتری‌های روده و معده بوجود میاد و باکتری‌های مضر خیلی بیشتر شدن و به تعادل رسوندنِ اونا خیلی سخته. ولی ایران نیست. کاناداست. شاید معلولی که باعث بوجود اومدن بی‌اختیاری در ما میشه، همون واکنش‌های شیمیایی باکتری‌های مضر در روده‌هاست.... 

در هر صورت راه همونیه که در طب سنتی گفته میشه. پاکسازی بدن، رعایتِ پرهیزات به طور جدی، اصلاح تغذیه از محصولات ارگانیک و دوری از زندگی ماشینی...کنترل استرس و دوری از مضطرب شدن... اینا گفتنش خیلی راحته. ولی حداقل یکی دو سال طول میکشه. 

سلام. من هم بااین مشکل مواجهم نفخ شدید وبی اختیاری دفع گاز ایا ورزش و فیزیوتراپی برای تقویت عضلات کف لگن تاثیر داره در بهبود؟ 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

سلام.

ورزش مطمعنا برای بهتر شدن این مشکل لازمه، ولی به تنهایی درمان نیست. به درمان خیلی کمک میکنه. قوی بودن عضلات کف لگن خیلی مهمه. . 

فیزیوتراپی برای این مشکل نرفتم. بهتره از دوستانی که در گروه تلگرامی هستن، بپرسید. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1400/01/29, 01:31:06، mehrbanoo گفته است :

سلام.

ورزش مطمعنا برای بهتر شدن این مشکل لازمه، ولی به تنهایی درمان نیست. به درمان خیلی کمک میکنه. قوی بودن عضلات کف لگن خیلی مهمه. . 

فیزیوتراپی برای این مشکل نرفتم. بهتره از دوستانی که در گروه تلگرامی هستن، بپرسید. 

ممنون چطور میتونم ب گروه تلگرامی برم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

وارد گروهِ https://t.me/ibsgrouppp، در تلگرام بشید. این گروه آی.بی.اس، در تلگرام هست. یعنی سندرم روده تحریک‌پذیر. اونجا درخواست خودتونو مطرح کنید. از اون عزیزان، کسانی که الجی هستن، لینک گروه‌رو براتون میفرستن.

از اونجایی که، گاها مزاحمت‌هایی براشون پیش اومده، توسط افرادی که الجی نبودن، ولی بیخودی، داخل گروه الجی عضو شدن، برای همین، لینک گروه الجی،‌ عمومی نیست و خصوصیه. لینک علنی نیست و اعلام نمیکنن، تا اعضاء بتونن، به راحتی در مورد مشکلاتشون، صحبت کنن.

لینک عمومی نیست. از عزیزانی که الجی هستن، لینک‌رو درخواست کنید تا در پیوی براتون بفرستن. چون در اون گروه عضو نیستم، نمیتونم براتون لینک رو بفرستم. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست