رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 0
سیمین110

سویق! خوب یا بد؟؟ مسئله این است !!

سوال

با سلام 

در طب اسلامی توصیه زیادی به خوردن انواع سویق شده است . مانند سویق گندم و جو .

حال سوال این است که وقتی طبق گزارشات واصله! بذر گندم و جو و ایضاً  برنج و خیلی اقلام دیگر در ایران اصلاح شده می باشد ! چگونه سویق این مواد می تواند مفید واقع شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یقیناً آن سویقی برای بدن مفید خواهد بود و در روایات هم بدان پرداخته شده که از گندم و جو و برنج سالم تهیه شود نه از اقلام تراریخته سرطان زا ! 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

12 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0
در 37 دقیقه قبل، سیمین110 گفته است :

با سلام 

حال سوال این است که وقتی طبق گزارشات واصله! بذر گندم و جو و ایضاً  برنج و خیلی اقلام دیگر در ایران اصلاح شده می باشد ! چگونه سویق این مواد می تواند مفید واقع شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یقیناً آن سویقی برای بدن مفید خواهد بود و در روایات هم بدان پرداخته شده که از گندم و جو و برنج سالم تهیه شود نه از اقلام تراریخته سرطان زا ! 

سلام . بالاخره آن چه در دست ما است همین ها است  . تا ان شا الله مردم ما بیدار شوند و همت کنند و کار درستی سامان پیدا کند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hm
  • 0

حقیر در اینکه بانیان طب اسلامی از اخلاص لازم در نیت و عمل بر خوردار هستند، هیچ تردیدی ندارم.  و وطیفه خودم و همه شیعیان امیرالمومنین علیه السلام میدانم که برای پیشبرد اهدافشان دعا کنیم . 

اما حتما اذعان می فرمایید که هدف هم وسیله را توجیه نمی کند ! الان  قشرهای زیادی از مردم بصورت گسترده  تمایل به استفاده از سویق پیدا کرده اند! اما از طرفی فراموش کرده اند که ماده اولیه این سویق ها همان محصولات تراریخته است! در نتیجه  در دراز مدت ممکن است خدای ناکرده به عوارض ناخواسته دیگری دچار شوند و در آن صورت است که طب اسلامی زیر سوال خواهد رفت !

شاید بهتر باشد ، همزمان با تبلیغ محصولات اسلامی ، آگاهی و هشدار لازم در مورد تمام مواد غذایی نا سالم که بر روی سفره ایرانیان قرار می گیرد ، داده شود. به گونه ای که   هم میهنانمان به صورت خودجوش و همگانی خواستار ایجاد اصلاحات اساسی در صنعت تغذیه شوند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 10 ساعت قبل، سیمین110 گفته است :

حقیر در اینکه بانیان طب اسلامی از اخلاص لازم در نیت و عمل بر خوردار هستند، هیچ تردیدی ندارم.  و وطیفه خودم و همه شیعیان امیرالمومنین علیه السلام میدانم که برای پیشبرد اهدافشان دعا کنیم . 

اما حتما اذعان می فرمایید که هدف هم وسیله را توجیه نمی کند !....

بله درست است ولی چاره چیست؟ کاری که سالیان دراز دشمن برای آن برنامه ریزی کرده با یک روز و دو روز درست نمی شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

آقا در مورد خوردن سویق من واقعا مشکل دارم گفته شده به صورت ناشتا میل بشه و خشک هم میل کنید 

خب در این صورت خوردن سویق خیلی سخته و مشکله و چند بار حالت خفه گی به من دست داده و اصلا از گلو پایین نمیره 

روش خوردن خاصی داره؟

دوستان ه طور از سویق استفاده می کنند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 6 ساعت قبل، فاطمه وحانیه گفته است :

راهی برای تهیه گنیم  جو بدون تغییر ژنتیکی هست

فامیل کشاورزداریم باید چکار کنن 

بسیار عالی است. بذر های محلی که قبلا مردم هر ناحیه آن ها را کشت می کردند بسیار مناسب است. البته اگر کسی تجربه کافی آن کشت را نداشته باشد باید تجربه لازم را کسب کند تا محصول خوب به دست آید.   

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/07/18, 20:14:04، کارشناس طب اسلامی گفته است :

با شیر و به صورت حلوا با خرما هم خوب است اما خاصیت تعدیل کنند ندارد دیگر !

سلام 

دو سوال ؟؟

1 - اگر هدف از سویق خوردن، چاق شدن باشد ، آیا در اینصورت هم بهتر است سویق به صورت خشک و ناشتا استفاده شود؟ 

2- آیا معنای ناشتا خوردن سویق به این معنی است که اول صبح ، با شکم خالی خورده شود و بعد از خوردن آن چیز دیگری به عنوان صبحانه خورده نشود / یا آنکه می توان مثلا بعداز ده دقیقه کله پاچه هم خورد ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/07/17, 22:55:08، varzeshkar گفته است :

آقا در مورد خوردن سویق من واقعا مشکل دارم گفته شده به صورت ناشتا میل بشه و خشک هم میل کنید 

خب در این صورت خوردن سویق خیلی سخته و مشکله و چند بار حالت خفه گی به من دست داده و اصلا از گلو پایین نمیره 

روش خوردن خاصی داره؟

دوستان ه طور از سویق استفاده می کنند؟

برای اینکه بتونین سویق رو ب صورت خشک راحت تر بخورین مقداری ک باید مصرف کنین رو توی یک پیاله بریزین و با قاشق کم کم بخورین مثلا اندازه نوک قاشق بردارین بخورین توی دهانتون نگه دارین تا با بزاق مخلوط بشه و خیس بشه تا بتونین قورت بدین بعد یک دو روز عادت میکنین و راحت تر میشه. اصلا سعی نکنین یک قاشق غذاخوری پر رو یکجا بخورین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/07/16, 14:04:40، سیمین110 گفته است :

با سلام 

درسته  ک الان اغلب بذرها تراریخته اند و متاسفانه فعلا چاره ای نداریم و مصرف این بذرها مضر هستند اما این رو هم بدونیم ک همه چیز دست خداست اگ خدا بخواهد این مواد میتونن ب بدن ما ضرر نرسونن. میتونیم با کارهایی مثل بسم الله گفتن و امثال این مانع بشیم ک غذایی ک میخوریم ب بدن ضرر برسونن و از خدا بخواهیم ک توی این دارویی ک میخوریم برای ما شفا قرار بده مطمئنا بی تاثیر نخواهد بود. توی یکی از کانالهای طب اسلامی خوندم اگ قبل از غذا خوردن سوره قریش رو بخونیم باعث میشه از اون غذا ب بدن ضرری نرسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

خیر باید مطالبه گر باشیم تا این روند اصلاح شود.

آن مطلب هم درست باشد وظیفه ما نسبت به اصلاح تغذیه را از بین نمی برد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

بله صحبت شما کاملا درسته. منظور من هم همین بود باید برای اصلاح تغذیه تلاش کنیم اما زمان بر هست، فعلا در حال حاضر اینکارا میتونن مفید باشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست