رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی

سوال

باسلام.. در جایی گفته شده که برای پر کردن دندان سه قطره روغن حنظل را در سوراخ دندان ریخته وسپس نخ کتان اغشته به روغن را در سوراخ قرار می دهیم و تا سه شب این کار را انجام میدهیم... ایا این مطلب درست است ؟ در صورت درست بودن ایا بعدا نخ را از دندان بیرون می اوریم یا نه.... اگر نکته خاصی برا این موضوع هست لطفا مارا راهنمایی کنید... ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

16 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 1
در در 1395/08/08, 19:16:03، مصطفا گفته است :

باسلام.. در جایی گفته شده که برای پر کردن دندان سه قطره روغن حنظل را در

بله به همین صورت است. البته باید شب موقع خواب به پشت بخوابد و تا 5 شب هم ادامه بدهد مشکلی نیست. اگر هم اثر نکرد تا یک هفته هم مصرف شود اشکال ندارد. اگر در طول روز هم نخ را در نیاورد بهتر است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hm
  • 1
در در 1395/08/14, 14:28:14، مصطفا گفته است :

5شب این کارو انجام دادیم اثری مشاهده نشد... معمولا ترمیم دندان بعدازچند روز پایان استفاده دارو مشاهده میشه؟

یک دوره دیگر استفاده کنید. اگر تا یک هفته یا ده روز هم کشید مشکلی ندارد. همچنین اگر از استخوان ساز هم استفاده کنید خوب است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1

من هم این ها برایم سوال هست:

1.نخ کتان از کجا پیدا کنیم؟نخ کتان اصل باشد؟پارچه کتان های موجود در بازار که واقعا کتان نیست

2.در روایتش گفته شده پنبه چرا شما منیگید نخ؟

3.چطور آن را  در روی  دندان نگه داریم؟ روی دندان نمی ماند و قورت داده می شود.

4.قورت دادن نخ و  روغن حنظل  مشکل ندارد؟

5.دندان های بالا را چه کنیم؟

(البته من شنیدم که انجام شده و وااعا موثر بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1

نخ هایی که به عنوان ریشه قالی می فروشند و در بازار موجود هست کتان هستند.

باید مقداری تجربه کنید و امتحان کنید تا به طور مناسب نخ در سوراخ جا شود.

در مواردی که جواب نگرفته اند توصیه می شود از صاف کننده خون و استخوان ساز هم در دوره درمان یا حتی از چند روز قبل استفاده شود.

نسخه های طب اسلامی قطعا اشکال ندارند ولی گاهی نیاز به تجربه مدون تری هست که ان شا الله باید کار منظم تری انجام شود که در پی آن هستیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/08/11, 00:38:37، کارشناس طب اسلامی گفته است :

بله به همین صورت است. البته باید شب موقع خواب به پشت بخوابد و تا 5 شب هم ادامه بدهد مشکلی نیست. اگر هم اثر نکرد تا یک هفته هم مصرف شود اشکال ندارد. اگر در طول روز هم نخ را در نیاورد بهتر است.

5شب این کارو انجام دادیم اثری مشاهده نشد... معمولا ترمیم دندان بعدازچند روز پایان استفاده دارو مشاهده میشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

علیک سلام«مصطفا» اونطور که یه بنده خدایی در قم به من گفت تقریبا همینه.

ولی مدت زمان و کیفیت ترمیم دندان  به مسائلی مثل تغذیه و طبع و مزاج شخصی و استعداد سلولهای هر شخص و خصوصیات ژنتیکیش هم بستگی داره.

نباید عجله کنید. نا امید نباشید . بهتره همونطور که مدیر محترم سایت اشاره کرد بازم تکرار کنید و داروی کمکی برای استخوانسازی هم مصرف کنید. ضمنا احتمالا بعضی چیزها رو مدتی نباید بخورید تا ترمیم به مشکلی برنخوره. ضمنا باید اول داخل دندان کرم خورده  کاملا و خوب مسواک و تمیز بشه و بعد روغن حنظل ریخته بشه

و بعد با نخ کتان آغشته به روغن حنظل کاملا دهانه حفره دندان پر بشه.

نخ کتان برای اینه که حفره دندان رو بگیره و مانع برگشتن روغن حنظل به دهان بشه پس بهتره در طی دوره ترمیم (سه روزه یا پنج روزه یا هفت روزه و ...) تا میتونید نخ کتان رو در دهانه حفره دندان نگه دارید و برندارید. بهتره فقط موقع عوض کردن بردارید. مثل تعویض پانسمان زخم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 13 ساعت قبل، ام فاطمه گفته است :

در 13 ساعت قبل، ام فاطمه گفته است :

من هم این ها برایم سوال هست:

1.نخ کتان از کجا پیدا کنیم؟نخ کتان اصل باشد؟پارچه کتان های موجود در بازار که واقعا کتان نیست

2.در روایتش گفته شده پنبه چرا شما منیگید نخ؟

3.چطور آن را  در روی  دندان نگه داریم؟ روی دندان نمی ماند و قورت داده می شود.

4.قورت دادن نخ و  روغن حنظل  مشکل ندارد؟

5.دندان های بالا را چه کنیم؟

1-نخ کتان اصل رو اگر پیدا نکردید یک مجموعه تولیدی کوچک اقتصاد مقاومتی با مدیریت خانمها در شهر قم که فکر کنم از اونجا میشه تهیه کرد. پارچه کتان یادم هست احتمالا نخش هم داشته باشند. اگر خواستید میتونید اطلاع بدید تا تلفن اونجا رو بگیم چون من تازه عضو شدم فکر میکنم در قوانین سایت اجازه داده نشده که در ارسال ها در انجمن ها شماره ای بگذاریم.

2-عیبی نداره چون نخ کتان اصل در واقع مثل همون پنبه هست که شکل فیزیکیش فرق کرده.

3-باید بعد از ریختن قطره روغن حنظل حالا با قدرت و محکم (حتی شده با کمک یک تکه چوب کبریت یا یک تکه پوست محکم تخمه آفتابگردان یا یک سنجاق) مقدار متناسبی از نخ کتان آغشته به روغن حنظل رو به درون حفره دندان وارد و پر بشه به طوریکه در جاش خوب سفت و محکم بشه.  چون باید روغن حنظل درون حفره دندان حبس بشه و بیرون نیاد.

4- نباید مشکل خاصی داشته باشه چون روغن حنظل مثل خود حنظل  غلیظ نیست که مسموم کنه.البته برای خودم پیش نیومده.

5-دندان های بالا هم میشه. به این صورت که شخص باید بعد از مسواک زدن و تمیز کردن حفره دندان بره و روی یک سطح بلند تر از زمین (مثل میز یا تخت) به پشت دراز بکشه و سر و گردن خودشو از کنار میز یا تخت به صورت معلق در هوا قرار بده و بعدش 90 درجه به سمت پایین خم کنه . وقتی فک بالا وارونه شد و به سمت زمین شد باید قطره روغن حنظل به دقت داخل حفره دندان انداخته بشه.  و حتما باید بعدش با نخ کتان آغشته به روغن حنظل حفره رو پر کرد و نخ رو در جاش محکم کرد تا روغن نتونه بیرون بیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در هم اکنون، کارشناس طب اسلامی گفته است :

نخ هایی که به عنوان ریشه قالی می فروشند و در بازار موجود هست کتان هستند.

باید مقداری تجربه کنید و امتحان کنید تا به طور مناسب نخ در سوراخ جا شود.

در مواردی که جواب نگرفته اند توصیه می شود از صاف کننده خون و استخوان ساز هم در دوره درمان یا حتی از چند روز قبل استفاده شود.

نسخه های طب اسلامی قطعا اشکال ندارند ولی گاهی نیاز به تجربه مدون تری هست که ان شا الله باید کار منظم تری انجام شود که در پی آن هستیم

موافقم. نکته مهمی گفتید. ترمیم دندان با روش طبیعی اسلامی نیاز به حوصله و زمان داره اما ارزششو داره چون بهترین روشه و عوارض نداره و مواد شیمیایی هم وارد بدن و خون و معده نمیکنه و سرطانزا نیست برخلاف ترمیم های مصنوعی رایجی که دندانپزشکهای رایج انجام میدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

من هرچی فکر میکنم که چطور میشه نخ کتان بیرون نیاد می بینم باید با یه چیزی مث چسب بچسبه وگرنه دندونی که پوسیده گاهی سوراخ نیس فقط پوسیده حالا نظر شما چیه    به ذهن من رسیده نخ کتان رو با کندر محکم تو جای خودش سفت کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

من شبها وقتی میخوام بخوابم پنبه رو میزارم روش میخوابم صبح بلند میشم پنبه رو بر میدارم نزدیک یه هفتس دارم میزام تاثیر خاصی ندیدم البته درد دندان دیگه ندارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 19 ساعت قبل، mehdi1234 گفته است :

من شبها وقتی میخوام بخوابم پنبه رو میزارم روش میخوابم صبح بلند میشم پنبه رو بر میدارم نزدیک یه هفتس دارم میزام تاثیر خاصی ندیدم البته درد دندان دیگه ندارم

در مطلب قبلی که فرستادم بیان شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

عرض سلام به همه دوستان

البته مدت زیادی از این تاپیک گذشته اما من تازه با این مطلب روغن حنظل آشنا شدم.

میخواستم ببینم ایا این مساله ترمیم دندان به وسیله روغن حنظل واقعیت داره ؟

و اینکه بنده خب یه سری از دندونهام رو عصب کشی کردم و اونطور که جستجو کردم اگر این درمان واقعا موثر باشه برای دندانهایی که عصب کشی شدند جواب نمیده.

حالا سوال من اینجاست. اولا ایا این درمان محدود به سن و سال خاصی است ؟

دوما بنده در یکی از دندونهام پوسیدگی دارم. دندون حفره نداره که بخوام داخلش روغن بچکونم و با نخ یا پنبه یا هر چیزی مسدودش کنم. دیواره دندون پوسیده شده. برای رفع این مشکل و از بین بردن این پوسیدگی چه باید کرد ؟ ایا روغن حنظل برای این نوع پوسیدگی ها در دیواره قابل استفاده هست ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید. سپاس از همه و با ارزوی سلامتی برای همه دوستان عزیز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

سلام.روی یکی از بچه های اقواممون انجام دادن و دندونش پر شد

رو بچه هایی که به بلوغ نرسیدن صد در صد جواب میده.باید خونتون رو رقیق کنید تا دوباره رشد کنه.حجامت یادتون نره.روغنو خودتون بسازید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست