رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 0
moein.data

چگونه چربی موی سر را برای همیشه از بین ببریم؟

سوال

چرب شدن موی سر از مشکلاتی است که به دلیل تاثیر در ظاهر افراد می تواند باعث عدم اعتماد به نفس شود اما با آگاهی از دلایل و روش های ساده درمانی می توان این مشکل را رفع کرد.

علل چرب شدن موی سر:

1. درماتیت سیبریئیک

2. عدم تعادل هورمونی

3. رژیم غذایی نامناسب

بسیاری از شرایط از جمله موهای چرب به دلیل داشتن رژیم غذایی نامناسب است. غدد سباسه روغن بیشتری تولید میکنند و پوست سر را چرب می کنند.یک رژیم غذایی مناسب، باید شامل غذاهای حاوی ویتامین B و E و روی باشد.

بسیاری از مردم فکر می کنند،که به دلیل چربی زیاد مو، نباید چربی بخورند که باوری اشتباه است ؛ به یاد داشته باشید که موهای چرب نیز نیاز به برخی از چربی ها دارند. فقط چربی های اشباع شده و چربی های ترانس است که برای پوست و کل بدن مضر است.

4. مصرف اشتباه محصولات مراقبت از مو و کاربرد بیش از حد

5. دست زدن زیاد به موی سر

دست نیز روغن تولید می کند و هنگامی که موهای سر خود را مکرر لمس میکنید، ممکن است میزان چربی را افزایش دهید. این مسئله بسیار ساده واقعا در افزایش چربی موی سر بسیار اهمیت داره. یکی از دوستان بنده وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران هستن و به دلیل استرس کاری زیادی که دارند مدام با موهای خودشون بازی میکنن که بعد از آگاه کرد ایشون از این مسئله و دست کشیدن ایشون از بازی با موها، چربی موهاشون تا حد زیادی کاهش پیدا کرد.

6. نرم کننده بیش از حد

راه حل های طبیعی و گیاهی برای کاهش و کنترل چرب شدن موی سر

1- جوش شیرین را با 3 لیوان آب مخلوط کنید و خمیری آماده کرده و آن را روی موهای چرب برای چند دقیقه قرار دهید و سپس آن را با آب گرم بشویید، باید یک یا دو بار در هفته انجام شود.

2- از آبلیمو استفاده کنید چراکه استفاده از آبلیمو می تواند اثری شبیه به محلول سرکه داشته باشد و چربی موی سر را کاهش می دهد.

3- از رنگ کردن مکرر موهای چرب خودداری کنید. موهای رنگ خورده بر ترشح چربی بیشتر از غده های زیر پوست سر موثرند به همین دلیل چربی موها نیز بیشتر می شود.

4- از سرکه سیب استفاده کنید به این روش که :یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را به یک فنجان آب اضافه کنید ؛ موهای خود را با استفاده از شامپوهای ملایم شستشو دهید و سپس با استفاده از این محلول بشویید چند دقیقه صبر کنید و سپس با استفاده از آب سرد شستشو دهید ، این درمان باید 2 تا 3 بار در هفته تکرار شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0

در راستای مقاله قبل اضافه کنم که:

درمان های پیشنهادی برای موهای چرب :
درمان ها شامل آگاهی قبلی درباره علل اساسی و شدت چربی می باشد در این بخش از سلامت نمناک برخی از درمان های موثر بیان شده است.

درمان های خوراکی:
از جمله درمان های خوراکی، ایزوترتینوئین است که یک دارو بسیار موثر برای پوست های چرب و آکنه است. با کاهش حجم غدد سباسه، تولید سبوم را کاهش می دهد. این دارو قوی است که ممکن است برخی از عوارض جانبی را همراه داشته باشد. این در مردان بسیار موثر است، اما در زنان، این درمان ها باید توسط ضد آندروژن های خوراکی انجام شود که بر روی غدد سباسه تاثیر می گذارد.داروهای ضد بارداری همچنین می تواند برای بهبود وضعیت پوست سر چرب و در نتیجه مبارزه با موهای چرب استفاده شود.

درمان موضعی:
بسیاری از درمان های موضعی برای از بین بردن پوست چرب مفید خواهد بود. درمان چربی پوست سر باید با مواد غیر چرب انجام شود، تا شرایط را بدتر نکند. از شامپو و کرم و نرم کننده گرفته تا دیگر موارد. می توانید از الکل برای رفع چربی استفاده کنید، درمان های بیشتر شامل سالیسیلیک اسید و محصولات غنی از پلی فنول و بهترین شامپو برای پوست و مو چرب است. من خودم به عنوان یک وکیل اتباع خارجی در مشهد از این روش بسیار استفاده کردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hm
  • 0

با دو ترکیب زیر از موهای چرب برای همیشه خداحافظی کنید.

1- سرکه سیب

مواد لازم:

دو قاشق غذا خوری سرکه سیب
    آب

چگونه استفاده کنیم:

دو تا سه قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیتر آب ترکیب کنید. خوب با هم میکسشان کنید و سپس کنار بگذارید. حالا به موهای خود شامپو بزنید و سپس از ترکیب سرکه سیب روی سر خود بماید. موهای خود را آب بکشید. دیگر لازم نیست از نرم کننده استفاده کنید، اما اگر دوست دارید استفاده کنید این کار را قبل از استفاده ترکیب سرکه سیب انجام دهید. سرکه سیب باکتری هایی را که باعث تولید چربی در موها می شود را از بین می برد. همچنین این سرکه ریزش مو را کاهش می دهد و به موها درخشش می بخشد.

2- تخم مرغ

مواد لازم:

یک عدد سفیده تخم مرغ
    آب لیمو

چگونه استفاده کنیم:

ماسک تخم مرغ برای مو یکی از شایع ترین و ساده ترین ماسک ها برای مقابله با موهای چرب است. تخم مرغ منبعی غنی از چربی و پروتئین است و موها را برای مدت زمانی طولانی مرطوب نگه می دارد. سفیده تخم مرغ حاوی آنزیم هایی است که باکتری ها را می خورند و به خوبی مو و پوست کف سر را تمیز می کنند. برای آماده سازی ماسک مو سفید یک تخم مرغ را بگیرید و دو تا سه قطره آب لیمو به آن اضافه کنید. ترکیب را بهم بزنید تا کف کند و سپس به مو و کف سر خود بمالید. سر خود را با یک کلاه مخصوص حمام بپوشانید و بگذارید به مدت نیم ساعت به همین شکل بماند. ابتدا موها را به خوبی با آب سرد بشویید و سپس کمی شامپو بزنید. دو بار در هفته این کار را تکرار کنید و خیلی زود نتیجه را خواهید دید. من خودم به عنوان وکیل خلع ید در مشهد بارها از این روش استفاده کردم و جواب گرفتم و به دوستانمم پیشنهاد کردم و اونها هم جوابی مشابه گرفتن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری