رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی

سوال

سلام....برای تعدیل طبایع چی خوب هست؟،،،

1.،شنیدم که سویق همه طبایع از جمله،بلغم،سودا و صفرارو معتدل میکنه،،،اما سویق ها چاق کننده هستند و من در حال رژیم گرفتن و کاهش وزن ،،سوالم اینه خوردن سویق برای تعدیل طبایع باعث بر هم زدن رژیمم میشه؟،،،

2. سویق شسته برای تقویث عضلات لگن هم موثر هست؟ و سویق شسته ی گندم یا جو  یا سنجد یا عدس ،کدومش برا تقویت عضلات لگن و پا موثرتر هست؟

3. یه مطلبی خوندم که سویق جو میتونه یه صبحانه کامل رژیمی باشه،،درسته؟ و با توجه به اینکه طبع من بلغم هست و جو سرد ،سویق جو مشکلی ایجاد نمیکنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 1
در در 1395/06/02, 15:17:09، ناشناس گفته است :

سلام....برای تعدیل طبایع چی خوب هست؟،،،

1.،شنیدم که سویق همه طبایع از جمله،بلغم،سودا و صفرارو معتدل میکنه،،،اما سویق ها چاق کننده هستند و من در حال رژیم گرفتن و کاهش وزن ،،سوالم اینه خوردن سویق برای تعدیل طبایع باعث بر هم زدن رژیمم میشه؟،،،

2. سویق شسته برای تقویث عضلات لگن هم موثر هست؟ و سویق شسته ی گندم یا جو  یا سنجد یا عدس ،کدومش برا تقویت عضلات لگن و پا موثرتر هست؟

3. یه مطلبی خوندم که سویق جو میتونه یه صبحانه کامل رژیمی باشه،،درسته؟ و با توجه به اینکه طبع من بلغم هست و جو سرد ،سویق جو مشکلی ایجاد نمیکنه؟

سلام 

1 - سویق گندم و جو را با هم مخلوط کنید و هر روز ناشتا استفاده کنید تعدیل کننده است

2 - بله. معمولا جو شسته نه سویق های دیگر

3 - بله جو خیلی خوب هست. با سویق گندم مخلوط کند خوب است. به تنهایی هم خیلی سرد نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hm
  • 0

ببا مراجعه به سونوگرافي جهت كليه ومجاري ادرار متوجه شدم داراي سه سنگ كيسه صفرا هستم چه بايد بكنم 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
مهمان   
مهمان
در 3 ساعت قبل، Yazdifar گفته است :

ببا مراجعه به سونوگرافي جهت كليه ومجاري ادرار متوجه شدم داراي سه سنگ كيسه صفرا هستم چه بايد بكنم 

با سلام 

سوال را جداگانه مطرح بفرمایید . شما پایین سوال فرد دیگری اینکار را انجام دادید . به هر حال مطالعه بفرمائیدhttp://tebeslami.net/درمان-سنگ-صفرا/649 تندرست باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/06/19, 01:25:40، کارشناس طب اسلامی گفته است :

سویق گندم و جو را با هم مخلوط کنید و هر روز ناشتا استفاده کنید تعدیل کننده است

واقعا خوردن سویق به صورت ناشتا و خشک کار سختیه و از گلو پایین نمیره ،لطفا اگر روش خاصی برای خوردن راحت تر سوق هست بیان بفرمایید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

بله مقداری مشکل است ولی اگر عادت شود ازار دهنده نیست.

استفاده به صورت دیگر هم خوب است ولی این خاصیت را ندارد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

اگر شما مثل من به خرید آنلاین علاقه دارید و خریدتون اکثرا آنلاینه من یه سایتی به شما معرفی میکنم که تولید کننده انواع محصولات کنجدی مانند ارده ، روغن کنجد ، حلوا و.... که محصولات خود را با چند شعبه و بصورت آنلاین بفروش میرساند 

اینم آدرس ساتش که ارسال رایگان ، پرداخت آنلاین ، پشتیبانی دارد

https://herang.co/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست