رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 0

سوال

8 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

hm
  • 0
در ۱ ساعت قبل، Mehdi57 گفته است :

داروي صاف كننده خون ازكجا ميشه تهيه كرد؟اسمش چيه؟

از داروخانه آقای تبریزیان
اسمش صاف کننده خونه 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • 0
در 4 ساعت قبل، maryam گفته است :

از داروخانه آقای تبریزیان
اسمش صاف کننده خونه 

معرفی داروی صاف کننده خون

شاید دارویی که بیشتر در درمان استفاده می‌شود، داروی صاف کننده خون است و فواید زیادی دارد مخصوصاً برطرف کردن جوش صورت و صاف و شفاف شدن پوست. از فواید این دارو درمان غلظت خون، برطرف کردن آلودگی خون، درمان انواع حساسیت، برای کبد مفید است و برای کودک هم مفید است و کک‌ومک و لک را درمان می‌کند. در روایات مفرداتی برای صاف کردن خون معرفی‌شده و ما آن‌ها را جمع کردیم و این دارو به دست آمد. این دارو شامل

¯      عناب                  دو واحد

¯      کاسنی                پنج واحد

¯      برگ چغندر           پنج واحد

¯      تخم کاهو             سه واحد

¯      برگ کاهو             سه واحد

¯      ریشه ایرسا (زنبق)   دو واحد

¯      آلو خشک             دو واحد

¯      دانه انار خشک       چهار واحد

¯      البته اگر دو واحد گل بنفشه هم اضافه شود خوب است

واحدها بر اساس وزن است.

در روایت آمده: «فضل العناب على الفاكهة كفضلنا على الناس[1] یعنی «برتری عناب بر دیگر میوه‌ها مانند برتری ما بر مردم است.» اگر عناب با هسته آسیاب شود بهتر است.

در روایت آمده: «فما من صباح إلا وتنزل عليها قطرة من الجنة»[2] یعنی «هرروز یک قطره از بهشت بر کاسنی می‌ریزد.» کاسنی را نباید شست و نباید تکان داد و به همان صورت باید مصرف نمود.

درروایت آمده «فانه ينبت على شاطئ الفردوس»[3] یعنی «برگ چغندر روی رود بهشت می‌روید.» برگ چغندر هم صاف کننده خون و هم خون‌ساز است.

کاهو هم در روایات به‌عنوان صاف کننده خون معرفی‌شده، برگ آن را خشک‌کنید و به دارو اضافه کنید.

این دارو بسته به‌شدت بیماری و نیاز یک ساعت قبل از شام یا قبل از نهار یا هردو، به‌اندازه یک قاشق مرباخوری باید مصرف شود. این دارو علاوه بر صاف کردن خون فشارخون را هم پایین می‌آورد و به‌مرورزمان می‌تواند فشارخون را درمان کند. این دارو باید به مقدار زیاد استفاده شود و با مصرف مداوم و به‌مرورزمان اثر خواهد کرد. تجربه نشان داده این دارو اگر با عسل مخلوط شود اثر کمتری دارد.

امروزه عوامل آلوده‌کننده بسیار مانند هوا و غذای آلوده سبب آلودگی خون می‌شود، ازاین‌رو مصرف صاف کننده خون برای همه مفید است.

[1] مكارم الاخلاق، رضی الدين أبی نصر الحسن بن الفضل الطبرسی، ص۱۷۶.

[2] الاصول من الکافي، شیخ کلینی، ج۶، ص۳۶۳.

[3] المحاسن، أحمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۵۱۹.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/06/19, 18:15:31، مهاجر گفته است :

معرفی داروی صاف کننده خون

شاید دارویی که بیشتر در درمان استفاده می‌شود، داروی صاف کننده خون است و فواید زیادی دارد مخصوصاً برطرف کردن جوش صورت و صاف و شفاف شدن پوست. از فواید این دارو درمان غلظت خون، برطرف کردن آلودگی خون، درمان انواع حساسیت، برای کبد مفید است و برای کودک هم مفید است و کک‌ومک و لک را درمان می‌کند. در روایات مفرداتی برای صاف کردن خون معرفی‌شده و ما آن‌ها را جمع کردیم و این دارو به دست آمد. این دارو شامل

.

غیر از قبل از شام و ناهار چه زمان دیگه ای میشه مصرف کرد؟
من همیشه یادم میره بخورم واسه همین بی خیالش شدم ولی داروهایی که ناشتا یا قبل از خوابن یادم نمیره قبل از غذا رو فراموش می کنم!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/06/22, 22:01:27، maryam گفته است :

غیر از قبل از شام و ناهار چه زمان دیگه ای میشه مصرف کرد؟
من همیشه یادم میره بخورم واسه همین بی خیالش شدم ولی داروهایی که ناشتا یا قبل از خوابن یادم نمیره قبل از غذا رو فراموش می کنم!!!

میشه اینو جواب بدین؟:wacko:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست