رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 0
hasan

تیروئید و گوارش

سوال

بسم الله الرحمن الرحیم 

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما اساتید   

مادربزرگ بنده مشکل گوارشی شدیدی دارد . تیروئید بسیار بزرگی دارد و به این دلیل نمی تواند مواد غذایی سفت بخورد ، از طرفی نیز اسهال و بیرون روی دارد و نمی تواند غذا های شل و مایعات استفاده کند ، بدین دلایل است که ظرف این یکی دوسال اخیر حدود 50 کیلو وزن کم کرده است . از طرفی کم خونی و پوکی استخوان شدید دارد .

در این چند ساله در بیمارستان های مختلفی بستری شده است و انواع آزمایش ها از قبیل نمونه برداری از مغز و استخوان و گلو ، آنژیو ، سونوگرافی های مختلف ، اکو قلب و ....... انجام داده و هیچ نتیجه ای نداشته است . 

از طرفی خانواده ایشان ، ایشان رو به مطب استاد تبریزیان نمی آورند . بنده از شاگردان استاد هستم .

همه چشم و امید ما به طب اهل بیت صلوات الله علیهم است .

لطفا دقیق راهنمایی فرمایید .

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

11 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0
در 4 ساعت قبل، hasan گفته است :

بسم الله الرحمن الرحیم 

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما اساتید   

مادربزرگ بنده مشکل گوارشی شدیدی دارد . تیروئید بسیار بزرگی دارد و به این دلیل نمی تواند مواد غذایی سفت بخورد ، از طرفی نیز اسهال و بیرون روی دارد و نمی تواند غذا های شل و مایعات استفاده کند ، بدین دلایل است که ظرف این یکی دوسال اخیر حدود 50 کیلو وزن کم کرده است . از طرفی کم خونی و پوکی استخوان شدید دارد .

در این چند ساله در بیمارستان های مختلفی بستری ...

سلام . برای مشکل تیروئید باید جامع و آب مرزنجوش استفاده کنند 3 یا 5 مرتبه. خیلی سریع جواب می دهد. نمک خوراکی شان را هم نمک دریا قرار دهند. بسیار خوب خواهند شد.

برای اسهال مرکب 1 ، و جامع و آب مورد، درمان بسیار خوبی است. استفاده از عسل و 7 عدد سیاه دانه به طور مرتب هم مفید است. استفاده از سوپ شحم گاو و برنج هم برای اسهال مفید است.

اعتقاد خود بیمار در درمان بسیار مهم است.

اگر مشکل گوارش حل شد بعد می شود داروهای دیگری برای پوکی استخوان و کم خونی استفاده کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hm
  • 0
در 21 ساعت قبل، کارشناس طب اسلامی گفته است :

سلام . برای مشکل تیروئید باید جامع و آب مرزنجوش استفاده کنند 3 یا 5 مرتبه. خیلی سریع جواب می دهد. نمک خوراکی شان را هم نمک دریا قرار دهند. بسیار خوب خواهند شد.

برای اسهال مرکب 1 ، و جامع و آب مورد، درمان بسیار خوبی است. استفاده از عسل و 7 عدد سیاه دانه به طور مرتب هم مفید است. استفاده از سوپ شحم گاو و برنج هم برای اسهال مفید است.

اعتقاد خود بیمار در درمان بسیار مهم است.

اگر مشکل گوارش حل شد بعد می شود داروهای دیگری برای پوکی استخوان و کم خونی استفاده کرد.

دقیقا خود اسهال سبب شده است مواد ازطریق رودها جذب بدن نشود درکنار جامع ومورد می توانند روزی ۷الی ۱۴عددسنجد بخورند یاسویق سنجد هم ضداسهال است انواع اسهال باذن الله هم مفید برای پوکی استخوان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
yas    0

با اجازه ی کارشناس طب اسلامی

منظورشون از جامع داروی جامع امام رضا (ع) است . منظور از مرزنجوش داروی جامع مرزنجوش است.

داروی جامع امام رضا (ع) رو در آب دم کرده ی مرزنجوش حل کرده و به مدت سه شب الی هفت شب با توجه به شدت بیماری مصرف گردد.

ان شاالله درست و کامل گفته باشم. اللهم اشف کل مریض

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 6 ساعت قبل، hasan گفته است :

جامع مرزنجوش ، هم جامع است هم مرزنجوش ؟ 

چند بسته آن کافیست ؟

دم کرده مرزنجوش به همراه جامع مصرف شود.

جامع و آب مرزنجوش —— دو قاشق غذا خوری مرزنجوش در دو لیوان آب بجوشد تا یک لیوان شود، خنک شود سپس جامع را مانند قرص بخورید (اگر حل شود هم مشکلی ندارد) و آب مرزنجوش را روی آن بخورید. مقداری سوزش دارد که طبیعی است. این کار بسته به تجویز تا 3 یا 5 یا 7 شب ادامه داده شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

چند بسته جامع و مرزنجوش کافی است ؟

در لیست دارو ها یک جامع مرزنجوش و یک قطره مرزنجوش وجود دارد ، منظور کدام است ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

سللام 

تمنا میکنم یک نفر یا چند نفر جواب بدهند !

استاد برای فلجی کهنه در نسخه نوشتند قطره مرزنجوش جامع! داروخانه یک قوطی به نام جامع مرزنجوش داده ! و بر اساس توضیحات بر چسب ، این دارو باید بصورت خوراکی استفاده بشه !

حالا ما باید چیکار کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  اگر باید تبدیل به قطره بشه، چطوری قطره اش کنیم ؟؟ و  احیانا اگه قطره  رو درست کردیم ، محتوای قطره رو کجا بریزیم ؟؟؟؟ چقدر بریزیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(:blink:

التماس میکنم : به داروسازها ،تجویز کنندگان  دارو و ایضاً مسئولان  داروخانه ابلاغ بفرمایید ، در مورد داروها توضیحات کامل به بیماران ارائه کنند . ما مریض بودیم ! مریض تر شدیم! از بس سوال پرسیدیم .!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در ۱ ساعت قبل، کارشناس طب اسلامی گفته است :

3 یا 5 یا 7 بسته استفاده شود. بسته به شدت مشکل.

جامع مرزنجوش منظور است.

پس چرا در نسخه نوشته شده قطره مرزنجوش جامع ؟دارو تبریزیان.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

مرزنجوش جامع قطره ایه که وقتی من هم مراجعه کردم نداشتند . نحوه درست کردن آن به این صورته که دو قاشق مرزنجوش را با یک لیوان آب مخلوط کرده و میگذاریم تا آبش بخار شود و تفاله اش بماند ، حدود دو قاشق از داخل این تفاله آب خارج میکنیم و با جامع مخلوط میکنیم ، داخل قطره چکان ریخته و هر شب یک قطره در بینی راست و یک قطره در بینی چپ میریزیم.

اگر اشتباه گفتم ، تصحیح بفرمایید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/08/01, 14:32:50، hasan گفته است :

مرزنجوش جامع قطره ایه که وقتی من هم مراجعه کردم نداشتند . نحوه درست کردن آن به این صورته که دو قاشق مرزنجوش را با یک لیوان آب مخلوط کرده و میگذاریم تا آبش بخار شود و تفاله اش بماند ، حدود دو قاشق از داخل این تفاله آب خارج میکنیم و با جامع مخلوط میکنیم ، داخل قطره چکان ریخته و هر شب یک قطره در بینی راست و یک قطره در بینی چپ میریزیم.

اگر اشتباه گفتم ، تصحیح بفرمایید .

بله درست است . همین منظور بوده. شما نسخه را نشان میدادید بعد توضیح میدادیم چه شده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست