رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 0
رضاعلوی

درباره مشکل کودک و خون

سوال

ببخشید این بیماری درمان داره؟.یه ازمایش و غربالگری توروز پنجم تولد از پاشنه نوزاد میگیرن مبنی بر تشخیص تیرویید و فنیل کتونوری.که دختر من عدد فنیل خونش به جای اینکه زیر۶باشه بالا بوده.یعنی نوعی انزیم که باعث تجزیه فنیل  یا پروتیین بیش ازحد در خون در بدن هست در بدن دختر من غیر فعاله.به همین دلیل باید مقدار مشخص از همه ی مواد غذایی که دارای پروتیین هستن فقد بخورن.در غیر اینصورت در بدنش رسوب میکند و در مغز بالاخص وباعث عقب افتادگی ذهنی و جسمی میشن.به همین علت الان شیر خودم قدغن هست وجاش نوعی شیر فاقد فنیل میدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0
در در ۱۳۹۵/۵/۲۹ ه‍.ش. در 13:12، رضاعلوی گفته است :

ببخشید این بیماری درمان داره؟.یه ازمایش و غربالگری توروز پنجم تولد از پاشنه نوزاد میگیرن مبنی بر تشخیص تیرویید و فنیل کتونوری.که دختر من عدد فنیل خونش به جای اینکه زیر۶باشه بالا بوده.یعنی نوعی انزیم که باعث تجزیه فنیل  یا پروتیین بیش ازحد در خون در بدن هست در بدن دختر من غیر فعاله.به همین دلیل باید مقدار مشخص از همه ی مواد غذایی که دارای پروتیین هستن فقد بخورن.در غیر اینصورت در بدنش رسوب میکند و در مغز بالاخص وباعث عقب افتادگی ذهنی و جسمی میشن.به همین علت الان شیر خودم قدغن هست وجاش نوعی شیر فاقد فنیل میدم.

سلام

این بیماری ژنتیکی است و به خاطر نبود آنزیم فنیل آلانین هیدروکسیلاز که محل تولید آن در کبد هست اتفاق می افته، که در نتیجه نبود این آنزیم فنیلی که توسط مواد غذایی وارد بدن میشه به تیروزین تبدیل نمیشه و در قسمت های مختلف بدن رسوب می کنه و تجزیه بیش  از حد اتفاق نمی افته بلکا اصلا تجزیه اتفاق نمی افته!

چون این بیماری به نوعی به کبد مرتبط هست، نباید بی درمان باشه.

خدا هم هیچ دردی رو بی درمان نداده، با توسل و توکل به خدا سراغ درمانش بگردین، ان شاءالله نتیجه میده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hm
  • 0
در در 8/19/2016 در 13:12، رضاعلوی گفته است :

ببخشید این بیماری درمان داره؟.یه ازمایش و غربالگری توروز پنجم

بعید نیست از مشکلی در کبد باشد.

برای درمان مشکلات کبدی مرکب 1 توصیه می شود و استفاده نوزاد هم مشکلی ندارد. برای جواب کامل منتظر باشید تا از استاد بپرسیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست