رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 0
razraz

غدد فوق کلیه ( کم کاری)

سوال

سلام

آیا در طب راهی برای درمان کم کاری غدد فوق کلیه وجود دارد. این بیماری باعث میشه که انسان همیشه خسته باشه و ضعف کنه، در علم پزشکی فقط استفاده از داروها ی شیمیایی پیشنهاد شده و فایده ی چندانی ندارد و بیمار باید تا آخر عمر دارو مصرف کند

لطفا راهنمایی کنید

ممنون  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0
در 11 ساعت قبل، razraz گفته است :

سلام

آیا در طب راهی برای ...

سلام بله. استفاده از مرکب 4 ، دارو مسخن  و صاف کننده خون تاثیر خوبی در حل این مشکل خواهد داشت. بسته به شدت مشکل دوره درمان متفاوت است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hm
  • 0

درمان با سنجد

یکی از میوه‌هایی که می‌تواند درمان عمومی باشد و شامل طیف های مختلفی از درمان بیماری‌ها باشد سنجد است.کلینی از امام صادق ع نقل می‌کند:

الْغُبَيْرَاءُ لَحْمُهُ‌ يُنْبِتُ‌ اللَّحْمَ وَ عَظْمُهُ يُنْبِتُ الْعَظْمَ وَ جِلْدُهُ يُنْبِتُ الْجِلْدَ وَ مَعَ ذَلِكَ فَإِنَّهُ‌ يُسَخِّنُ الْكُلْيَتَيْنِ وَ يَدْبُغُ الْمَعِدَةَ وَ هُوَ أَمَانٌ مِنَ الْبَوَاسِيرِ وَ التَّقْتِيرِ وَ يُقَوِّي السَّاقَيْنِ وَ يَقْمَعُ عِرْقَ الْجُذَامِ[1] یعنی گوشت سنجد گوشت می‌رویاند هسته اش سبب رویش استخوان و پوست آن سبب رویش پوست می‌شود و علاوه بر آن کلیه‌ها را گرم می‌کند و معده را دباغی می‌کند و پیشگیری از بواسیر و پروستات می‌کند ساق پا را تقویت می‌کند و رگ جذام را سرکوب می‌کند.

بیماری‌هایی که در این روایت ذکر شده است طیف‌های مختلف و سنخ های مختلف بیماری‌ها را شامل می‌شود. مانند چاقی و لاغری، ارتوپدی، مشکلات پوستی، ارولوژی(کلیه و مجاری ادراری)، مشکلات دستگاه گوارش، و این معنای عمومیت در درمان است. چون درمان یک بیماری نیست و شامل تخصص های مختلف می‌شود.

نانخواه (زنیان) و مغز گردو

روایت داریم می‌فرماید:

النَّانْخَواهُ‌ وَ الْجَوْزُ يُحْرِقَانِ الْبَوَاسِيرَ وَ يَطْرُدَانِ الرِّيحَ وَ يُحَسِّنَانِ اللَّوْنَ وَ يُخَشِّنَانِ الْمَعِدَةَ وَ يُسَخِّنَانِ الْكُلَى‌ وَ السَّعْتَرُ وَ الْمِلْحُ يَطْرُدَانِ الرِّيَاحَ عَنِ الْفُؤَادِ وَ يَفْتَحَانِ السُّدَدَ

زنیان و گردو بواسیر را می‌سوزانند و ریح را بیرون می‌کنند و رنگ رخسار را زیبا می‌کند و معده را زبر می‌کنند و کلیه ها را گرم می‌کند و آویشن و نمک باد و درد را از قلب و اطراف قلب بیرون می‌کند و راه بسته شده را باز می‌کند.

کلمه ریح علی القاعده به معنای التهاب و درد متحرک است. اما طرد بیشتر برای باد معده و روده استعمال می‌شود بنابراین معلوم می‌شود مراد از کلمه ریح باد معده و روده است.

کلمه بواسیر مطلق است و همه انواع را شامل می‌شود ولی به نظر می‌رسد که بواسیر نرم که دونه هست مراد است و آیا زخم هم سوزانده می‌شود البته اطلاق شامل بواسیر به صورت زخم هم می‌شود.

این دارو درمان کلیه است. کلیه هایی که از کار افتاده است یا کم کار شده است و یا پروتئین دفع می‌کند و یا مشکلات دیگر را درمان می‌کند.

مقدار مصرف به مقدار اکل و خوردن است ولی در روایات به اندازه دو تا کف گفته شده است که سه قاشق غذاخوری می‌شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

سلام

وقتی که این دارو های مرکب. 4 و...  رو استفاده میکنم، دیگه نباید از داروهای شیمیایی خودم که پزشک برام نوشته استفاده کنم؟ 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 1 ساعت قبل، razraz گفته است :

سلام وقتی که این دارو های مرکب. 4 و...  رو استفاده میکنم، دیگه نباید از داروهای شیمیایی خودم که پزشک برام نوشته استفاده کنم؟ 

سلام. تداخل ندارند. اختیار با خودتان است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست