رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 0
طلبه

خستی در طول روز - رقت قلب

سوال

سلام علیکم . عرض خداقوت و خسته نباشید بابت این انجمن

1- چون کار بنده مطالعه کردن هست، در طول روز زیاد خسته میشم. یعنی اگه بخوام از 6 صبح تا شب مطالعه کنم باید ساعت 10-11 صبح حتما یک چرتی بزنم و شارژ شم و دوباره بخوانم تا 4-5 بعد از ظهر که باز باید یک چرتی بزنم تا بتوانم مطالعه داشته باشم. یک حالت سنگینی در سرم و چشمانم ایجاد میشه که باید حتما استراحت کنم. همچنین اگر 1-2 ساعت مشغول درس دادن باشم چون همش باید صحبت کنم خسته میشم و تا یک خواب ولو 10 دقیقه ای نداشته باشم نمیتونم بعدش مطالعه کنم. همچنین اگر دو سه ساعت پشت مانیتور کامپیوتر باشم هم همینطور است و باید حتما ولو یک ربع چرتی بزنم تا بتوانم بعدش درس بخونم. همچنین یک علامت دیگر هم دارم که با قبلی بی ارتباط نیست: من در کف پام احساس ضعف میکنم البته نه خستگی (چون مشاهده کردم استاد برای خستگی پا سویق جو را می دهند) یک حالتی شبیه گزگز یا .. که باید حتما مقداری راه بروم تا این احساس در کف پاکمتر بشه. یا وقتی یکی دو ساعت دراز بکشم و خوابم نمیبره، این احساس شدیدتر میشه به حدی که دیگه خوابم نمیبره مگراینکه مدتی راه برم و دوباره بیام و دراز بکشم. نمیدانم در طب جدید میگویند سندروم پای بی قرار یا چیز دیگر. شاید شاید اینها، علامات کم خونی باشد که دقیقا نمیدانم. به درمانش نیاز جدی دارم. برای درمانش باید از چه چیزهایی و به چه کیفیتی استفاده کنم؟

2- استاد برای رقت قلب و زیاد شدن اشک چشم سویق عدس را توصیه کردند. ولی سویق عدس خاصیت تقویت قوه ی باه هم داره. چطور میشه خاصیت دوم رو خنثی کرد؟ یعنی رقت قلب و اشک چشم زیاد شه بدون تقویت قوه ی باه ؟ / همچنین استاد فرمودند هر روز دوقاشق ناشتا سویق خورده شود. ایا اینکه انسان هر روز بخوره باعث نمیشه بدنش عادت کنه بهش و دیگه اثر قبلی رو نداشته باشه؟ / دو قاشق غذاخوری یا مربا خوری؟ 

بسیبار ممنونم. ببخشید سوال ها زیاد شد. مزاج بنده هم سودا هست. شاید در هر دو سوال به کار بیاید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 1
در ۱ ساعت قبل، محسن گفته است :

این علائمی که نوشتید غلبه دم است . سنگینی چشم معمولا با قرمز شدن رگ در چشم دیده میشود که عرض شد غلبه دم است. ولی سواد یک مشکل عمومی دارد که کم انرژی است  معمولا لاغر هستند که علاوه بر سودا بر که غالب آن افتیمون هست باید تقویت کننده عمومی استفاده از سویق و حلیم و گوشت و شیر و غیره استفاده کرد و اگر مورد اول بود حجامت عام بعد یک حجامت خاص که از کف پا باشد انجام دهید. آنچه ما مشاهد کردیم غلبه یک طبع در فرد کم دیده میشود که بعید نیست در شما هم غلبه دم باشد و هم سودا 

سلام علیکم. ظاهرا بنده غلبه دم ندارم.

طبیب فرمودند شما مزاج اصلیتون سودا هست و غلبه ی صفرا هم دارید. این خستگی و سنگینی سر و چشم فکر نمیکنم به اون کیفیت باشه که شما فرمودید. تا حدودی حالت سردرد داره درصورتیکه در دم، رخوت و خستگی ناشی از گرم و تری هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hm
  • 0
مهمان   
مهمان

باسلام

این علائمی که نوشتید غلبه دم است . سنگینی چشم معمولا با قرمز شدن رگ در چشم دیده میشود که عرض شد غلبه دم است. ولی سودایک مشکل عمومی دارد که کم انرژی است  معمولا لاغر هستند که علاوه بر سودا بر که غالب آن افتیمون هست باید تقویت کننده عمومی استفاده از سویق و حلیم و گوشت و شیر و غیره استفاده کرد و اگر مورد اول بود حجامت عام بعد یک حجامت خاص که از کف پا باشد انجام دهید. آنچه ما مشاهد کردیم غلبه یک طبع در فرد کم دیده میشود که بعید نیست در شما هم غلبه دم باشد و هم سودا 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
مهمان   
مهمان

سلام علیکم 

بنده اگر شخص را ببینم مزاج را میتوانم بگویم حتی بدون سوال کردن . اما نسبت به حرفهای شما ظاهرا غلبه دم پیدا کردید .خب یک مروری بکنیم اولا کسی که غلبه سودا و صفرا داره به اصطلاح مره داری مزاج گرم وخشک و سرد و خشک  شده که در صورت واقع شدن دو خشکی همدیگر را تقویت میکنند که عمده مشکل فرد یبوست میباشد .اما شخص دارای یک مزاج کمتر دیده ام دو سه حتی چهار مزاج درگیر شدن در بدن مریض حالا شدت و ضعف وجود دارد لکن چهار خلط درگیر شده خود من دیده ام و تجربه کردها م .شخص سودا و صفرا هم میتواند به یکی از عنصرهای مزاج مشترک نزدیک و تقویت کند مثلا گرمی صفرا با گرمی دم یا سردی سودا با سردی بلغم الخ

تا اینجا مطالبی تلخیص شده نوشته شد حالا یکی  دو تا از علائم را میبینیم  

غلبه دم 

احساس کسالت و سنگینی بدن - پشت سر هم خمیازه کشیدن و از هم کشیدگی بدن

غلبه صفرا

احساس خستگی و کوفتگی (خصوصا هنگام بیدار شدن از خواب)

خب وجه مشترک را دیدید خودتان الان باید بهتر غلبه مزاج را پیدا کرده باشید با توجه به تکملی که بیان داشتید و گزگزی که در کف پادارید  اگر خواب رفتگی منظور هست باز غلبه دم را نشان میدهد والا باید خیلی زود و فوری نسبت به درمان گزگز اقدام نمایید. تشخیص غلبه مزاج  برادر من اگر با نگاه میسور نشود حداقل ده تا سوال باید از طرف پرسید. 

آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما دارم. ببخشید هم سرم شلوغه هم نخواستم اطاله کلام کنم یا حق

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 4 ساعت قبل، طلبه گفته است :

سلام علیکم . عرض خداقوت و خسته نباشید بابت این انجمن

1- چون کار بنده مطالعه کردن هست، ..

سلام برای شماره 1 باید از صاف کننه خون استفاده کنید. داروی بسیار خوبی است هم مشکل خواب را برطرف میکند و هم درد پا را بهتر می کند. برای درد پا در کنار صاف کننده از سویق سنجد استفاده کنید. ترک ناهار هم در کم چرت زدن تاثیر خوبی دارد

2 - از سویق عدس استفاده شود. استفاده از سرد کننده یا سرکه اسلامی که خواص بی نظیری دارد باعث کنترل قوه باه می شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/06/02, 01:00:24، کارشناس طب اسلامی گفته است :

سلام برای شماره 1 باید از صاف کننه خون استفاده کنید. داروی بسیار خوبی است هم مشکل خواب را برطرف میکند و هم درد پا را بهتر می کند. برای درد پا در کنار صاف کننده از سویق سنجد استفاده کنید. ترک ناهار هم در کم چرت زدن تاثیر خوبی دارد

2 - از سویق عدس استفاده شود. استفاده از سرد کننده یا سرکه اسلامی که خواص بی نظیری دارد باعث کنترل قوه باه می شود.

برای درمان کامل خستگی و انچه عرض کردم چند بسته صاف کننده کافی است؟  و ایا صاف کننده رو روزی دو وعده بخورم یا فقط قبل از شام ؟

سویق سنجد هم که فرمودید چون مصرف زیادش چاق هم می کند، چه مقدار استفاده کنم که کافی باشد برای مسئله ی پا؟

همچنین در سوال اول هم گفته بودم: اگر هر روز سویق استفاده شود، باعث نمیشه بدن عادت کنه و خاصیت اول رو نداشته باشه؟

ممنون . برای خرید اینها داروخانه ی مورد تایید اقای تبریزیان و همچنین مطب شاگردان ایشون برای ویزیت در تهران کجا هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/06/05, 06:22:41، طلبه گفته است :

برای درمان کامل خستگی و انچه عرض کردم

معمولا تا یک هفته یا دو هفته خوب است صاف کننده استفاده شود دو وعده هم خوب است

به صورت پر شدن بدن چاق کننده است نه چاقی شکم.

خیر مشکلی ندارد و باعث کم شدن اثرش نمی شود

قم مطب استاد هست. تهران هم به زودی اعلام میشود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست