رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 0
z/m

درد شانه

سوال

4 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0
در در 1395/06/04, 15:06:55، z/m گفته است :

سلام بعضی

سلام . اگر درد استخوانی است باید از استخوان ساز و سویق سنجد استفاده شود و اگر عضلانی است استفاده از سویق جو و ناخن به گردن و صاف کننده خون لازم است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
hm
  • 0
در در 1395/06/07, 15:56:40، z/m گفته است :

سویق سنجد و جو چیه؟ یا ناخن به گردن یعنی چی؟ صاف کننده ی خون؟

دوست عزیز سویق به حبوباتی که آسیاب شده و در قابلمه ای بدون روغن تفت داده میشه گفته میشه، سویق ها خاصیت استخوان سازی و گوشت رویاننده دارن، مثلا سویق عدس: عدس رو آسیاب کرده و مثل آرد در میارن، بعد در یک قابلمه بدون روغن تفت میدن به مدت 20 تا 25 دقیقه روی شعله کم، بعد صبحا ناشتا 2 قاشق یا بیشتر مصرف میشه

ناخن ها هم خاصیت درمانی دارن، برای این کار مثلا برای درد های عضلانی، ناخن دست و پا (ناخن همان شخصی که درد عضلانی داره، ناخن دیگران اثری نداره) گرفته میشه و روی محل درد گذاشته میشه و اون محل رو میبندن، دو تا 3 روز بمونه، درمان میشه
البته توجه به این مورد که نوع دردی که توسط ناخن درمان میشه نیاز به تخصص داره و ناخن هر دردی رو تو هر قسمت بدن درمان نمی کنه

و در آخر طرز تهیه انواع سویق رو که خودم از سایت آیت الله تبریزیان جمع آوری کردم رو میذارم براتون

طرز تهیه انواع سویق.docx

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

لطفا راهی برای درمان این درد ارائه بدین
من ورزش بدنسازی انجام میدم، سال ها قبل هنگام تمرین دستم آسیب دید، ناحیه آسیب دقیقا زیر کتف و بالاتر از پشت بازو، و پیگیری نکردم برای درمانش و این درد برام موند، در حالت معمول اذیت نمیکنه و دردی ندارم، ولی موقع تمرین وقتی فشار کمی بش میاد درد میگیره، چند ماه هم استراحت کردم ولی خوب نشد، درد استخوانی هم نیست درد عضلانی هم فکر نکنم باشه، چون از آناتومی این قسمت اطلاعی ندارم نمیتونم بگم درد از کجاست، خلاصه این که با سویق یا درمان با ناخن مشکل میتونه رفع شع؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست