رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 0
هااادی

دندان درد همراه ضربان (دندان درد شدید)

سوال

درمان اول هندوانه اوجهل، دربخش (درد دهان خونریزی و ...) روش استفاده از هندوانه ابوجهل کاملاً تشریح شد، که باید دور آن را قالب گلی گرفت و محتویات آن را تراشید و روی آن سرکه ریخت و روی آتش گذاشت تا شدیداً بجوشد، البته روغن هندوانه ابوجهل هم قابل استفاده است که برای انواع دردهای دندان از جمله ضربان ضرس مؤثر است و روش استفاده هم همان است که اگر دندان سوراخ است داخل سوراخ دندان ریخته شود و اگر نه در سوراخ گوشی ریخته شود که در سمت دندانی که درد می‌کند قرار دارد.
درمان دوم داروی شافیه، در روایت آمده: «هرگاه یک ماهه شد، برای ضربان ضرس مفید است و تمام بیماری‌هایی که معلول بلغم است، و در ناشتا به اندازه نصف گردو خورده شود.»
درمان سوم یک رقیه است، در روایت آمده: «وارد بر امام صادق (ع) شدم و مبتلا بر ضربان ضرس بودم و به امام این مطلب را شکایت کردم، امام فرمودند نزدیک بیا، و نزدیک شدم، امام انگشت اشاره را روی دندانی که درد می‌کرد قرار دادند، سپس چیزی خواندند و همانجا خوب شد، امام پرسیدند ای مفضل آیا درد دندان ساکن شد؟ گفتم بله، امام لبخند زدند، عرض کردم دوست دار این دعا را به من یاد دهی، امام فرمودند بله، فاطمه (س) نزد پدرش آمد، و از درد دندان عقب یا جلو شکایت کرد، پیامبر (ص) انگشت اشاره دست راست خود را روی دندانی که درد داشت قرار دادند و فرمودند باسم الله وبالله أسألك بعزتك وجلالك وقدرتك على كل شيء، فإن مريم لم تلد غير عيسى روحك وكلمتك أن تكشف ما تلقى فاطمة بنت خديجة من الضرس كله،و درد بر او ساکن شد همانطور که بر تو ساکن شد.»[16] در این دعا باید اسم شخص و مادرش گفته شود.
درمان چهارم یک دعا است، در روایت آمده: «به سوی او (امام صادق (ع)) از درد دندان شکایت کردم، امام فرمودند هفت مرتبه این را بخوان باسم الله وبالله أسكن بقدرة الله الذي خلقك فإنه قادر مقتدر عليك وعلى الجبال أثبتها وأثبتك فقر حتى يأتي فيك أمره وصلى الله على محمد وآله

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

0 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

هنوز برای این سوال پاسخی ارسال نشده است