رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی

سوال

بسم الله الرحمن الرحیم

#طرز صحیح مصرف مرکب ۱ و نکات آن

ظرف دارو که کوچک است به سه قسمت تقسیم وهر روزیک قسمت صبح ناشتا میل شود.

روزمصرف دارو خرما،ماهی،سرکه،سبزیجات اعم ازپخته وخام ممنوع .

ظرف دارو حاوی ۶مثقال است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

11 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0

بسیار خوب. مرکب 1 یکی از داروهای موثر و قوی طب اسلامی است. باید ناشتا هم مصرف هم، همراه چیز دیگری خورده نشود و ترجیحا بعد از آن چیزی مصرف نشود تا نیم ساعت.

من عاشق مرکب 1 هستم همیشه خونه دارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hm
  • 0
در 1 ساعت قبل، معصومه گفته است :

در این سه روزی که داروی مرکب 1 مصرف میشه، مهمه چه غذایی بخوریم؟

بله یک دستور غذایی هم در کنار این دارو وجود دارد که باید از خورشت میوه ای استفاده شود. مثلا به صورت آبگوشتی باشد اما گوشت گوسفند باشد و میوه های خشک مثل آلو، برکه هلو، زرد آلو، و... با هم یا جدا جدا طبق سلیقه.

توضیح بیشتر ان شا الله.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/05/25, 11:48:46، کارشناس طب اسلامی گفته است :

بسیار خوب. مرکب 1 یکی از داروهای موثر و قوی طب اسلامی است. باید ناشتا هم مصرف هم، همراه چیز دیگری خورده نشود و ترجیحا بعد از آن چیزی مصرف نشود تا نیم ساعت.

سلام علیکم.ببخشید جسارتا به چه علت از مرکب یک تعریف میکند؟لطفا اثراتش را بیان بفرمایید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/06/13, 21:29:40، مهدیار01 گفته است :

سلام علیکم.ببخشید جسارتا به چه علت از مرکب یک تعریف میکند؟لطفا اثراتش را بیان بفرمایید؟

سلام بله. برای مشکلات کبدی عالی است ، برای درمان تب ، اسهال ، حالت تهوع ، ویار زنانه در بارداری ، به اعتدال رساندن هر سه طبع (بلغم ، سودا و صفرا) با هم . و مشکلات پوستی ناشی از کبد موثر است.

در بارداری هم استفاده آن اصلا ضرر ندارد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/05/25, 11:48:46، کارشناس طب اسلامی گفته است :

ببخشید من هم برای مشکلات کبدی و هم برای به اعتدال رساندن طبع از مرکب 1 دو روزه که دارم استفاده می کنم ولی توی کانال گفته بودین که با سویق عدس که خورده شود برای اعتدال طبع ها خوبه میشه بگین چه شکلی باید مصرف بشه با سویق عدس؟ینی مقدار هر کدوم چقد باید باشه؟بعد اصن نباید یه قلپ آبم باهاش خورد؟چون با سویق عدس که خورده می شه پودریه واقعاسخته قورت دادنش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/09/19, 12:01:55، fazele گفته است :

ببخشید من هم برای مشکلات کبدی و هم برای به اعتدال رساندن طبع از مرکب 1 دو روزه که دارم استفاده می کنم ولی توی کانال گفته بودین که با سویق عدس که خورده شود برای اعتدال طبع ها خوبه میشه بگین چه شکلی باید مصرف بشه با سویق عدس؟ینی مقدار هر کدوم چقد باید باشه؟بعد اصن نباید یه قلپ آبم باهاش خورد؟چون با سویق عدس که خورده می شه پودریه واقعاسخته قورت دادنش

سویق را باید ناشتا خورد .دو قاشق غذا خوری .بدون اب .با قاشق چایخوری و کمکم بخورید مشکلی در بلع پیش نمیاد ..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -1

سلام

به غیر از مشکلات کبدی دیگر در چه مواردی می توان از مرکب 1 استفاده کرد؟ این طور که شما ازش تعریف کردید مثل اینکه موارد مصرف زیادی داشته باشد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست