رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 0
mahdavi

وسواس و اضطراب

سوال

سلام من بیماری وسواس شدید و استرس و اضطراب اجتماعی شدید دارم خود آیت الله تبریزیان مرا ویزیت کردند و  سودابر، صفرابر و تقویت اعصاب از هر کدام دو بسته تجویز کردند ولی من تا الان و بصورت مرتب حدود 5 بسته سودابر و 4بسته تقویت اعصاب و سه بسته صفرابر مصرف کردم و تا الان هم ادامه میدهم و همچنین دم کرده افتیمون هر روز و انار هم هر روز مصرف میکنم و از سودازاها و صفرازاها بشدت پرهیز میکنم از جمله مرغ صنعتی، قند و شکر، چای و ...ولی اضطرابم اصلا فرقی نکرده و وسواسم هم زیاد بهبودیش محسوس نیست و حداکثر ده درصد بهبودی حاصل شده با توجه به این موارد 4تا سوال دارم : 1_ اینهمه مدتی که مصرف میکنم آیا سودا از بین نرفته و تا چند بسته باید سودابر مصرف کنم؟ 2_ قویترین دارو برای وسواس آیا شافیه 11 ماهه است یا سودابر و یا ...؟ 3-_ با توجه به اینکه استرس من در مواقع ورود به جمع است و در چنین شرایطی واقعا کنترلم دست خودم نیست و نمیتوانم استرس خیلی شدیدم را کنترل کنم خواهش میکنم بفرمایید قویترین دارو برای استرس و اضطراب چیست؟ چون من بیش از سه بسته صفرابر مصرف کردم ولی هیچ فرقی نکردم.4_با توجه به اینکه من از شهر قم دورم و ارسال دارو نیز از قم به شهرستان وجود ندارد آیا راهی وجود دارد که داروی شافیه را تهیه کنم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0
در 20 ساعت قبل، mahdavi گفته است :

سلام من بیماری وسواس شدید و استرس و اضطراب اجتماعی شدید دارم خود آیت الله تبریزیان مرا ویزیت کردند و  سودابر، صفرابر و تقویت اعصاب از هر کدام دو بسته تجویز کردند ولی من تا الان و بصورت مرتب حدود 5 بسته سودابر و 4بسته تقویت اعصاب

سلام . داروهایی که استفاده کرده ایدخوب است و دیگر نیاز به داروی اضافی نیست. فعلا همین دارو ها را ادامه دهید.

اما چند توصیه :

1. کنترل مسائل روحی و روانی بستگی زیادی به قدرت پیدا کردن روح انسان دارد به همین حاطر مسائل معنوی از جمله نماز او وقت و دعا را بسیار جدی بگیرید
  2. قرآن زیاد بخوانید که با ذکر خدا قلب آرام می شود
  3. ناهار را ترک کنید زیرا تاثیر زیادی در کم شدن سودا دارد و نیاز شما به دارو را قطع می کند
  4. حتی المقدور بین الطلوعین (بین اذان صبح تا طلوع آفتاب) بیدار باشید در تسریع درمان نقش دارد
  5. سعی کنید حتما هفته ای یک بار در دعا های دسته جمعی در مکان های عمومی شرکت کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
hm