رفتن به مطلب
انجمن تخصصی طب اسلامی
  • 0
rasaee

کم کاری هیپوفیز(هیپوگنادیسم ثانویه یا سنترال)

سوال

باسلام؛

آقایی 27ساله و متاهل هستم که مشخص شده دچار کم کاری هیپوفیز(هیپوگنادیسم ثانویه یا سنترال) هستم.

این بیماری می تواند کل محور و مسیر غدد "هیپوتالاموس-هیپوفیز-بیضه ها" را درگیر کند. البته من مدتی تستوسترون تزریقی مصرف کردم اما تنبلی و کم کاری هیپوفیز(نه غدد جنسی و بیضه هایم) درمان نشد؛ و پزشک گفت شاید در آینده نیاز به تزریق دارویی که حاوی دو هورمون مترشحه از هیپوفیز است و برای تحریک بیضه ها به ساخت تستوسترون و اسپرم به آن ها نیاز است، داشته باشم.

حال نظر و درمان آن چیست؟

آیا تنها راهش استفاده از داروی مرزنجوش جامع بصورت ریختن قطره ی داخل بینی و خوراکی است؟

اگر بلی، نحوه ی "دقیق و کامل" ساخت قطره ی مرزنجوش جامع و خوراکی آن چگونه است و "چگونه و به چه مدت" باید مصرف شود؟

باتشکر.

ویرایش شده در توسط rasaee

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0
در در 1396/01/26, 16:58:25، rasaee گفته است :

باسلام؛

آقایی 27ساله و متاهل هستم که مشخص شده دچار کم کاری هیپوفیز(هیپوگنادیسم ثانویه یا سنترال) هستم.

این بیماری می تواند کل محور و مسیر غدد

بله همین دو دستور باید انجام شود. اگر مورد حاد باشد یا طول درمان زیاد شود استفاده از داروی پیامبر ص هم مفید است البته در دوره ابتدایی درمان توصیه نمی شود.

جامع و آب مرزنجوش
دو قاشق غذا خوری  مرزنجوش  را در دو لیوان آب می جوشانیم تا یک لیوان شود ، سپس جامع را مانند قرص خورده و آب مرزنجوش را بعد از خنک شدن روی آن می خوریم.

قطره مرزنجوش جامع
دو قاشق غذا خوری مرزنجوش را با یک لیوان آب می جوشانیم تا یک قاشق غذا خوری باقی بماند و دو عدد جامع در آن حل می کنیم. در ظرفی نگهداری شود و هر شب یک قطره در هر بینی چکانده شود. این قطره باید در یخچال نگهداری شود تا فاسد نشود.
استفاده از این دارو مقداری سوزش دارد. اگر بلافاصله بعد از این دارو روغن بنفشه کنجدی در بینی چکانده شود سوزش آن کمتر می شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
hm